DM BOŚ: Złoty stabilny w piątek po południu

DM BOŚ
23-10-2009, 16:26

Opublikowane dzisiaj o godz. 10:00 nieco słabsze dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu (odczyt wyniósł 2,5 proc. r/r, wobec spodziewanych 4,0 proc. r/r), nie zaszkodziły zbytnio naszej walucie. Po  południu (godz. 15:55) euro oscylowało wokół 4,1720 zł, a dolar 2,7780 zł.

Kluczowe znów okazały się nastroje na rynkach światowych. Lepsze wyniki Microsoft-u za III kwartał, pchnęły do góry rynki akcji, co pozwoliło utrzymać się EUR/USD powyżej kluczowego poziomu 1,50. Po południu (godz. 16:01) para  ta oscylowała wokół poziomu 1,5020.  Opublikowane o godz. 16:00 dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA okazały się lepsze od oczekiwań. Dynamika wyniosła 9,4 proc. m/m (5,57 mln). Nie doprowadziło to jednak do wyraźniejszego osłabienia dolara. Szczyt na EUR/USD pozostaje wciąż niepokonany, a sytuacja na innych parach dolarowych wskazuje na nieznacznie poprawiającą się pozycję amerykańskiej waluty.

Uwagę zwraca mocny spadek kursu GBP/USD (dzisiaj o ponad 300 pipsów od dziennego maksimum), co jest bezpośrednią reakcją na słabsze dane o wzroście gospodarczym w Wielkiej Brytanii w III kwartale. Spadek o 0,4 proc. kw/kw i 5,2 proc. r/r sugeruje, iż głosy o tym, jakoby Bank Anglii miał odejść od polityki wspierania gospodarki, mogą okazać się przedwczesne.

Marek Rogalski – analityk DM BOŚ S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BOŚ: Złoty stabilny w piątek po południu