DM BPS: Synthos ma spory potencjał

KZ
26-09-2013, 10:33

Kamil Szlaga, analityk Domu Maklerskiego BPS, radzi kupować akcje Synthosu. Wycenia je na 6 zł. To 23 proc. więcej niż kurs na GPW.

W czwartek o godz. 10.14 kurs Synthosu rósł o 2,7 proc. do 4,88 zł.

- Oczekujemy, że kolejna instalacja nowoczesnych kauczuków – SSBR zostanie oddana do użytku w 2015 co zwiększy udział tych produktów w mocach wytwórczych do 35% z 20% obecnie. Kauczuki Nd-PBR oraz SSBR charakteryzują się wysokimi barierami wejścia, niską konkurencją, lepszym popytem oraz generują wyższe marże w porównaniu z popularnymi ESBR - pisze w raporcie Kamil Szlaga.

- Prognozujemy, że zysk zetto Synthos poprawi się 78% r/r w 2014 dzięki wyższym zyskom w segmencie kauczuków oraz produktów styrenopochodnych. Oczekiwana globalna poprawa gospodarcza w przyszłym roku, powinna przełożyć się na odbicie w branży motoryzacyjnej i budowlanej. Z drugiej jednak strony, słabe wyniki kauczuków i styrenopochodnych będą ciążyć na zyskach spółki w tym roku - dodaje analityk DM BPS.

Jego zdaniem rynek nie dostrzega potencjału poprawy zysków.

- Nasze prognozy zysków dla Synthos są 20% powyżej konsensusu Bloomberg na rok 2014 oraz 36% powyżej na 2015. Uważamy, że analitycy są zbyt pesymistyczni odnośnie poprawy globalnych warunków ekonomicznych co będzie miało odzwierciedlenie w wyższych wolumenach oraz marżach (szczególnie na rynkach spot) w segmencie kauczuków w 2014 roku - mówi Kamil Szlaga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM BPS: Synthos ma spory potencjał