DM BZ WBK: indeksy GPW mogą zacząć dzień w zielonej strefie

Paweł Kubisiak
opublikowano: 09-05-2002, 09:41

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, WIG zyskał 0,4%, natomiast WIG-20 0,7%. Przyczyną poprawy nastrojów było silne odreagowanie na rynkach zachodnich, po tym jak Cisco opublikowało lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe za I kw. br. Przyczyniło się do bardzo silnego wzrostu na rynku amerykańskim, gdzie Dow Jones zyskał ponad 3%, a Nasdaq nawet ponad 8%, co należy powiązać głównie z zamykaniem pozycji krótkich na rynku. Winno to wpłynąć na wysokie otwarcie na dzisiejszej sesji na polskim rynku.

W centrum zainteresowania były wczoraj walory TP S.A., KGHM i PKN, które nadawały ton wzrostom. Wzrostom tych spółek nie towarzyszyły informacje, którymi można by było wytłumaczyć wzrost zainteresowania tymi akcjami. Pozostałe spółki zachowywały się dość stabilnie. Pod presją podażową znajdowały się wczoraj przedstawiciele średnich spółek. Silnie zniżkowały walory Jutrzenki oraz Sokołowa, które straciły wczoraj w granicach 4%. W przypadku Jutrzenki w dalszym ciągu negatywnie odbija się słabe wyniki finansowe za I kw. Natomiast wyprzedaż akcji Sokołowa należy powiązać z przypadkiem wykrycia choroby wściekłych krów w Polsce.

Z technicznego punktu widzenia WIG-20 broni się powyżej poziomu 1.285 pkt. Najbliższe opory techniczne dla indeksu to poziom wczorajszego lokalnego maksimum na 1.305 pkt. Kolejny poziom to 1.330 pkt. gdzie znajduje się linia krótkoterminowego trendu spadkowego. Ewentualne pokonanie powyższego poziomu będzie stanowiło zapowiedź wzrostu do 1.360 pkt.

Kontrakty terminowe zyskały 7 pkt. jeśli bierzemy pod uwagę ceny zamknięcia. W trakcie sesji obronione zostało minimum z wtorku na 1.298 pkt. Spodziewam się dzisiaj wyższego otwarcia, a najbliższy opór wyznaczyłbym na 1.331 pkt. Z kolej wsparciem są okolice 1.308 pkt. Najważniejszy poziom to jednak 1.295 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: indeksy GPW mogą zacząć dzień w zielonej strefie