DM BZ WBK: na GPW dominuje podaż

opublikowano: 16-01-2003, 18:14

Dzisiejsza sesja upłynęła pod presją strony podażowej. Po otwarciu z luką na WIG-20 sprzedający szybko doprowadzili do przełamania istotnego wsparcia na 1.221 pkt. spadek szybko został pogłębiony do 1.208 pkt., które stanowi wsparcie dla indeksu wynikającego z minimum z 9-01. Tam pojawił się pewien popyt, jednakże odreagowanie było dość słabe, co z kolei zachęciło sprzedających do dalszej wyprzedaży. W efekcie na dziennym wykresie świecowym mamy czarna świecę. Luka w przedziale 1.223-1.232 pkt., będzie stanowiła dla rynku najbliższy opór. Wsparcia doszukiwałbym się na poziomie 1.190 pkt., a w przypadku jego pokonania oczekiwałbym na ruch w kierunku 1.150 pkt. Sygnałem zapowiadającym ruch w kierunku szczytów będzie przebicie poziomu 1.229 pkt.

Na dzisiejszej sesję silny spadek kontynuowały walory BRE, które straciły 4,7% i przełamały techniczne wsparcie na 77,40 zł. Takie zachowanie należy odczytać negatywnie jako zapowiedź testu minimum z końca lipca ub. na 71 zł. Powodem spadku są obawy o wyniki finansowe banku za 2002 r. Silny spadek odnotowały dziś również walory Budimexu, Pekao i BPH PBK. Spadki nie powodują zmian w dotychczasowym układzie sił na rynku. Pozytywne wrażenie pozostawiły natomiast akcje Kęt, Dębicy oraz Rolimpexu, które odnotowały wzrosty. Siłe mimo spadku można było również dostrzec na akcjach KGHM, co powiązałbym z pozytywnym trendem na rynku surowca.

Kontrakty terminowe zamknęły się w pobliżu dziennego minimum na 1.216 pkt. Na wykresie również mamy dość długą czarną świecę, która odzwierciedla przewagę sprzedających. Tym nie mniej rynek zamknął się na poziomie przyspieszonej linii trendu wzrostowego, co daje nadzieję na ruch wzrostowy. Kluczowy opór obecnie wyznaczyłbym na poziomie 1.237 pkt. Wsparcia doszukiwałbym się na poziomie 1.200 pkt.

Przebieg jutrzejszej sesji będzie w dużej mierze uzależniony od zamknięcia rynków amerykańskich oraz, co istotniejsze od kolejnych wyników finansowych największych spółek za Oceanem. Rynki będą oczekiwały przede wszystkim na raporty Microsoftu oraz IBM.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: na GPW dominuje podaż