DM BZ WBK: na GPW możliwe spadki

opublikowano: 02-07-2002, 09:28

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznymi spadkami indeksów, WIG stracił 0,2%, natomiast WIG-20 0,03%. Po niższym otwarciu na rynku dominowała chęć do wzrostów, jednakże zwyżka spotkała się z nasileniem podaży. Uwaga inwestorów była skoncentrowana w zasadzie na trzech największych spółkach TP S.A., PKN i Pekao. Dwie pierwsze spółki próbowały skorygować wcześniejsze spadki, ale tylko TP S.A. zdołała zamknąć się na niewielkim plusie. Powodem silniejszego popytu na akcje tej spółki mogła być zwyżka France Telecom, po pogłoskach, iż rząd francuski może z zrenacjonalizować spółkę, co pomogło w silnej zwyżce kursu, mimo iż później zdementowano powyższe pogłoski. PKN utrzymał poziom z piątku, natomiast kurs Pekao spadł o 0,2%. Obroty na pozostałych spółkach znacząco odbiegały od powyższych papierów. Pozytywnie zachowywały się walory BRE, które na zamknięciu zyskały niecałe 2%. Prawdopodobnym powodem wzrostu jest zbliżający się termin ustalenia prawa do dywidendy w wysokości 10 zł, co powinno przyczynić się do dalszego umocnienia kursu banku. Silnie zniżkowały natomiast akcje Optimusa, który stracił 6,8% oraz Orbisu i Grupy Onet, które straciły po 2,5%.

Dzisiejsza sesja zapewne rozpocznie się od spadku w związku ze znaczącą przecena na rynku amerykańskim. Najbliższym istotnym poziomem wsparcia dla indeksu WIG-20 jest 1.150 pkt. wynikający z lokalnego minimum z połowy grudnia ub. Osobiście liczę, że spadek zakończy się powyżej tego poziomu, po czym winno nastąpić silniejsze odreagowanie ostatnich spadków.

Kolejne sesja zakończyła się na niższym poziomie. Rynek jest już dość mocno wyprzedany, choć sygnałów kupna jeszcze nie ma. Najważniejszym wsparciem jest poziom 1.156 pkt. Oporem jest poziom wczorajszego maksimum na 1.219 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO , Rynek

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: na GPW możliwe spadki