DM BZ WBK: na otwarciu GPW powinny przeważyć wzrosty

03-01-2003, 09:51

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem wartości indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 zyskały po 0,1%. Po początkowym spadku spowodowanym w głównej mierze podaniem informacji, iż BRE nie zdoła zakończyć roku 2002 bez strat. Kurs spółki otworzył się prawie 10% poniżej wtorkowego zamknięcia, co wynikało przede wszystkim z braku zleceń kupna w karnecie. W dalszej części sesji spółka odrobiła większość strat, tym niemniej na zamknięciu straciła 4,2%. Słabość BRE skłaniała inwestorów na innych spółkach do wyzbywania się akcji. W efekcie w pierwszej części sesji WIG-20 zniżkował do 1.160 pkt. W drugiej części sesji popyt nasilał się wraz ze zbliżaniem się otwarcia sesji w USA. Lepszy od oczekiwań wskaźnik ISM w Stanach Zjednoczonych przyczynił się do zamknięcia na wczorajszym maksimum w trakcie fixingu. Najbliższym oporem dla indeksu jest poziom 1.182 pkt., w przypadku jego pokonania liczę na wzrost do 1.209 pkt. Negatywnym sygnałem dla indeksu będzie spadek poniżej wczorajszego minimum. Na wykresie świecowym ukształtowała się formacja młotka i sugeruje ona większe prawdopodobieństwo wybicia w górę.

Najlepsze wrażenie wczoraj sprawiały walory Softbanku , Prokomu oraz BZ WBK. Słabo oprócz BRE zachowywały się akcje Agory, która naruszyła wsparcie na 48,20 zł. Kolejny poziom wsparcia dla spółki to 47 zł. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, w związku z silnym ruchem na giełdach zachodnich, który chyba nie został wczoraj do końca zdyskontowany. Pytaniem otwartym pozostaje czy po wyższym otwarciu będzie popyt, który będzie w stanie utrzymać wzrost.

Przez całą sesję rynek zachowywał się znacznie lepiej od rynku kasowego. Po otwarciu kontrakty przebiły opór na 1.177 pkt., co przełożyło się na wzrost do 1.182 pkt. Fala korekcyjna sprowadziła rynek do 1.165 pkt. Na zamknięciu rynek przebił opór na 1.184 pkt., co sugeruje dalszy wzrost do 1.209 pkt. Wcześniej opory znajdują się 1.197 i 1.203 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Rynek , PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: na otwarciu GPW powinny przeważyć wzrosty