DM BZ WBK: początek sesji powinien przynieść wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 09-04-2002, 09:23

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG spadł o 0,25% natomiast WIG-20 0,7%. Początek sesji wskazywał raczej na kontynuację pozytywnych tendencji zapoczątkowanych na sesji piątkowej, jednakże doniesienia o wstrzymaniu eksportu ropy przez Irak, a następnie pierwsze od dziesięciu lat ostrzeżenie IBM o niższych zyskach za I kw. spowodowały spadki na rynku. W efekcie indeksy oddały wcześniejsze wzrosty i zakończyły sesje w negatywnym terytorium. Tym nie mniej na rynku przez całą sesję wyczuwało się raczej chęć do wzrostu, jedynie czynniki zewnętrze spowodowały zwiększenie podaży i nieznaczne cofnięcie popytu. Najlepsze wrażenie, w dalszym ciągu sprawiały banki, spośród których wyróżniały się walory BPH PBK oraz BZ WBK. Jednakże, największy wzrost odnotowały walory Elektrimu, który zyskał na zamknięciu ponad 6%. Powodem była informacja o chęci zakupu posiadanego przez spółkę pakietu Elektrim Telekomunikacja za 45 mln Euro przez grupę funduszy Elliott Advisers. Jest to cena wyższa od wcześniejszej nieoficjalnej oferty BRE w wysokości 400 mln Euro.

Z kolei po negatywnych informacjach z zagranicy najsłabiej zachowywały się walory TPSA i KGHM, które straciły odpowiednio 1,5% i 3,8%. Trwa również wyprzedaż akcji spółek wywodzących się z dawnego Optimusa. Grupa Onet spadła o 2,2% a Optimus Technologie ponad 10%.

Z technicznego punktu widzenia wczorajsze maksimum na WIG-20 miało miejsce na poziomie 1.348 pkt., ale na zamknięciu WIG-20 zamknął się poniżej przyspieszonej linii trendu spadkowego. Tym nie mniej na dzisiejszej sesji należy spodziewać się wyższego otwarcia, gdyż indeksy amerykańskie S&P i Nasdaq odrobiły z nawiązką początkowe spadki, a Dow Jones znacząco zmniejszył swój spadek. Istotnym oporem będzie wczorajsze maksimum na 1.348 pkt. W przypadku jego przebicia spodziewam się wzrostu do poziomu 1.370 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy