DM BZ WBK podniósł do AKUMULUJ rekomendację dla BRE

Przemek Barankiewicz
25-11-2002, 21:17

Udany III kwartał był jednym z powodów podniesienia przez DM BZ WBK rekomendacji dla BRE Banku z TRZYMAJ do AKUMULUJ. W rekomendacji z 18 listopada analitycy wycenili akcję BRE na 93 zł.

Lepsze od oczekiwań wyniki BRE wynikały z wyższego wzrostu przychodów z działalności bankowej i ze zmian w zasadach rachunkowości. W III kwartale widocznie poprawił się wynik na odsetkach i marża odsetkowa netto. Mimo trudnych warunków gospodarczych, bank notuje wzrost wartości portfela kredytowego. Na uwagę zasługuje także poprawa jakości kredytów.

- Zawarty w układ Elektrimu z obligatariuszami daje szanse w przyszłości na brak dodatkowych odpisów w ciężar kapitałów własnych banku i odzyskanie części zainwestowanych środków – ocenia Marcin Wróblewski, autor raportu.

Straty wynikające ze spadku notowań spółek giełdowych (Elektrim, Optimus) zmniejszyły bezpośrednio kapitały własne. Nie miało to w związku z tym negatywnego wpływu na rachunek zysków i strat (poprzednio obciążało zysk operacyjny).

- Po wynikach kwartalnych uważamy, że BRE Bank zanotuje w 2002 roku stratę netto 37 mln zł. Znaczne ograniczenie działalności inwestycyjnej, głębsze wejście w działalność detaliczną i mniejszy poziom rezerw na kredyty pozwolą BRE Bankowi wypracować 131 mln zł zysk netto w 2003 – szacuje analityk.

W momencie wydania rekomendacji za akcję BRE płacono 82,4 zł. W poniedziałek GPW wyceniła ją na 87,4 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK podniósł do AKUMULUJ rekomendację dla BRE