Zawiedli i mogą zawieść, ale mimo to prawie 60 proc. potencjału. "Kupuj"

opublikowano: 26-07-2018, 11:15

Artur Hess i Paweł Puchalski, analitycy DM BZ WBK, w raporcie z  20 lipca wznowili rekomendację "kupuj" dla akcji Maxcomu z ceną docelową 27,4 zł.

"Spółka ma niestety na koncie niezrealizowane prognozy i nie możemy całkowicie wykluczyć kontynuacji tego trendu. Przedsiębiorstwa z branży (najbliższą spółką porównawczą jest Doro) sugerują jednak, że w II poł. 2018 r. na rynku powinno nastąpić odbicie. Wynikający stąd wzrost przychodów byłby prawdziwym błogosławieństwem dla dystrybutorów o niezmiennej marży, takich jak Maxcom. Spółka dysponuje zasobami gotówkowymi netto, wypłaca doroczne dywidendy i, co najważniejsze, zarówno w krótkim, jak i w długim terminie powinna wg naszych oczekiwań w dalszym ciągu generować duże ilości gotówki na poziomie ok. 7 mln zł rocznie (FCF Yield w wysokości 16 proc.). Po niedawnym drastycznym spadku kursu akcji nasza wycena ważona wskazuje na potencjał wzrostu o 69 proc., nie wspominając nawet o możliwych olbrzymich czynnikach wzrostu na horyzoncie (konwersja gotówki, współpraca z Meizu). Doro spodziewa się w III/IV kw. 2018P odbicia w przychodach r/r, a spółka Maxcom powinna naszym zdaniem również odnotować poprawę" - uważają analitycy.

Na sesji w czwartek notowania spółki zwyżkują.

Czytaj także: DM BZ WBK radzi "kupuj" Maxcom

Raport wydano 20 lipca o godz. 8.15. Dostępny jest w załączniku.

Maxcom rekomendacja

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zawiedli i mogą zawieść, ale mimo to prawie 60 proc. potencjału. "Kupuj"