DM BZ WBK rekomenduje: AKUMULUJ Pekao

opublikowano: 13-11-2001, 10:08

Analitycy DM BZ WBK wystawili w raporcie z 26 października rekomendację AKUMULUJ dla akcji Pekao. Jedną akcję banku wyceniono na 85 zł, podczas gdy cena rynkowa wynosiła w dniu rekomendacji 76 zł.

Pekao jest największym prywatnym bankiem w Polsce i instytucją finansową o największej kapitalizacji na GPW. Marcin Wróblewski z DM BZ WBK uważa, że dzięki aktywnemu zaangażowaniu inwestorów strategicznych (UniCredito Italiano oraz Allianz) bank ma szansę stać się jednym z najbardziej rentownych polskich banków.

Zmiana docelowych grup klientów Pekao polegająca na zwiększeniu ekspansji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz private bankingu powinna przynieść konkretne efekty. Zdaniem DM BZ WBK zwiększenie aktywności w grupach generujących wyższy ROE wpłynie korzystnie zarówno na przychody jak i zyski Pekao.

Prognoza zarządu banku dotycząca zysku netto na poziomie 1,25 mld z w br. jest ambitna. Ze względu na spowolnienie wzrostu gospodarczego należy się spodziewać , iż sposobem jej osiągnięcia będą większe redukcje kosztów, choć w końcówce 2001 roku można spodziewać się umiarkowanej ekspansji kredytowej.

Pekao jest wyceniany z premią w stosunku do innych dużych banków giełdowych, co jest uzasadnione zarówno udziałem w rynku, jak i wynikami finansowymi. DM BZ WBK uważa, że kurs akcji ma potencjał wzrostowy, dlatego rekomenduje długoterminowe akumulowanie akcji Pekao.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK rekomenduje: AKUMULUJ Pekao