DM BZ WBK rozpoczął ocenę akcji Comarchu od REDUKUJ

Przemek Barankiewicz
20-05-2002, 18:32

Rynkowa wycena akcji Comarchu jest nadal zawyżona - uważają analitycy DM BZ WBK. Raportem z 13 maja i rekomendacją REDUKUJ rozpoczęli oni ocenę krakowskiej spółki. Akcja Comarchu została wyceniona na 30,3 zł, czyli 4,3 zł poniżej zamknięcia poniedziałkowej sesji i 2,7 zł poniżej kursu z dnia wystawienia rekomendacji.

- Emisja związana z konwersją obligacji doprowadzi do 9,7-proc. rozwodnienia wartości na akcję. Możliwe są dalsze emisje w ramach kapitału docelowego – ostrzega Przemysław Sawala-Uryasz, autor raportu.

Analityk uważa, że spadek obrotów po utracie obsługi bilingowej TPSA może zostać zastąpiony przychodami z innych źródeł. W tym roku sprzedaż Comarchu spadnie jednak do 158 mln zł z 179 mln zł przed rokiem. W kolejnych latach wyniesie odpowiednio 186 mln zł i 219 mln zł. Zysk netto spółki w tym roku wyniesie 2 mln zł, by w przyszłym powrócić do 6 mln zł z 2001 r. W 2004 r. Comarch powinien zarobić netto 12 mln zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK rozpoczął ocenę akcji Comarchu od REDUKUJ