DM BZ WBK: są szanse na dobre otwarcie na GPW

opublikowano: 03-02-2003, 09:31

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 zakończyły sesje 0,4% wzrostem. Sesja rozpoczęła się od spadku, jednakże poziom 1.104 zdołał powstrzymać sprzedających, a w dalszej części przeważali kupujący, którym udało się zamknąć indeksy w pobliżu piątkowych maksimów. Sugeruje to kontynuację wzrostów na dzisiejszej sesji. Oporem dla WIG-20 jest ostatnie lokalne maksimum na 1.134 pkt. Przebicie powyższego poziomu winno przełożyć się na wzrost do 1.150 pkt. Wsparciem dla indeksu jest przedział 1.096-1.104 pkt.

W piątek zwyżkowała przeważająca liczba spółek, najlepsze wrażenie sprawiały walory Agory, która próbowała się wybić z krótkoterminowego trendu spadkowego, w którym znajduje się od kilku tygodni. W piątek kurs zatrzymał się na linii trendu spadkowego, a ewentualne jej przebicie winno przyczynić się do wzrostu do oporu na 48 zł. Z dużych spółek swoją relatywną siłę potwierdza KGHM, który zyskał ponad 2,6%. Pozytywnie ocenić należy również zachowanie Comarchu, Budimexu oraz Kredyt Banku. Pod presją podażową utrzymują się w dalszym ciągu banki. Ponad 2,6% stracił Bank Handlowy, BPH PBK i BRE zniżkowały w okolicach 1%.

Tym nie mniej Pekao obroniło wsparcie na 85 zł, BPH spadł do wsparcia na 230 zł, co winno przyczynić do wzrostu zainteresowania akcjami banków.

Sesja w USA zakończyła się w piątek wzrostem, a obecne notowania sugerują kontynuację odbicia w związku z czym liczyłbym dziś na wyższe otwarcie na rynku. Pytaniem otwartym pozostaje czy wyższe otwarcie nie zostanie wykorzystane do sprzedaży akcji.

Kontrakty Terminowe

W piątek rynek obronił wsparcie wynikające z wcześniejszych minimów na 1.085 i 1.087 pkt. W drugiej części sesji przeważali kupujący. Najbliższym oporem jest poziom 1.114 pkt., w przypadku jego pokonania liczyłbym na zwyżkę do 1.126 pkt.-1.128 pkt. Kolejnym oporem jest luka w przedziale 1.131-1.135 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: są szanse na dobre otwarcie na GPW