DM BZ WBK: sesja na GPW może zacząć się od wzrostów

12-07-2002, 09:24

Zgodnie z oczekiwaniami wczorajsza sesja zakończyła się istotnym spadkiem indeksów, po silnej wyprzedaży na rynku amerykańskim w środę. WIG stracił 1,7%, natomiast WIG-20 2,1%, a TechWIG ustanowił nowe absolutne minimum po spadku o 3,1%. WIG-20 obronił minimum z 3-07 na 1.162 pkt. co może stanowić zapowiedź odreagowania na dzisiejszej sesji, tym bardziej, iż tempo spadku Dow Jonesa uległo wyhamowaniu, a Nasdaq wzrósł o ponad 2%. Pytaniem otwartym pozostaje czy obecnie mamy do czynienia jedynie z testem wcześniejszego minimum, po którym nastąpi silniejsze odreagowanie czy też strefa wsparcia w przedziale 1.150-1.160 pkt. zostanie przebita i tendencja spadkowa zostanie pogłębiona. Osobiście myślę, że jest szansa na silniejszy ruch korekcyjny, jednakże kluczem do poprawnej odpowiedzi na powyższe pytanie jest ocena rynku amerykańskiego. Od kilku sesji można zauważyć wzrost relatywnej siły Nasdaqa w odniesieniu do DJ, co może być pozytywnym prognostykiem dla rynku. Wsparcie dla DJ znajduje się na poziomie 8.500 pkt.

Wczoraj najsilniej zniżkowały walory wchodzące w skład sektora nowych technologii. Największe straty ponieśli akcjonariusze Computerlandu, Prokomu, Optimusa i Agory. Papiery te spadły w okolicach 4%. Żaden papier nie z WIG-20 nie zdołał zakończ7yć sesji w pozytywnym terytorium.

Na dzisiejszej sesji spodziewam się wzrostu na otwarciu, pytaniem pozostaje czy nie zostanie on wykorzystany do dalszej redukcji akcji przez inwestorów. Oporem dla WIG-20 jest poziom 1.192 pkt.

Po sesji na wykresie pozostała lluka, która jest najbliższym oporem dla rynku 1.178 pkt. Mimo przebicia minimum z 3-07 na 1.168 pkt. na zamknięciu udało się zniwelować część ujemnej bazy do -7 pkt. Wsparciem jest wczorajsze minimum na 1.158 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: sesja na GPW może zacząć się od wzrostów