Czytasz dzięki

DM BZ WBK: Spadki głównych indeksów w Warszawie.

BZ WBK
opublikowano: 10-08-2005, 18:14

Realizacja zysków przyniosła podczas środowych notowań spadki głównych indeksów w Warszawie. Przy wzroście obrotów do 770 milionów WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,85 oraz 1,07 procent.

Realizacja zysków przyniosła podczas środowych notowań spadki głównych indeksów w Warszawie. Przy wzroście obrotów do 770 milionów WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,85 oraz 1,07 procent.

Mimo dobrej atmosfery po komunikacie amerykańskiego FED-u, który podniósł stopy procentowe za oceanem o 25 punktów bazowych oraz wzrostów na zachodnioeuropejskich parkietach, humory naszym inwestorom popsuł mocno spadający węgierski BUX. Licząc na poprawę koniunktury na parkiecie w Budapeszcie rodzime indeksy jeszcze na początku sesji zdołały zanotować zwyżkę, jednak wraz z upływem czasu inicjatywę zaczęła przejmować strona podażowa.

Nawet silnie rosnące w pierwszej części sesji walory Pekao oddały cały wzrost, a PKO BP z końcem dnia zanotowało stratę. Pod naporem sprzedających ugięły się znacząco również akcje PKNOrlen, który z związku z problemami z zakupem czeskiego Unipetrolu przesunął na wrzesień termin publikacji swoich wyników finansowych.

Wyprzedaż nie ominęła również akcji TPSA, KGHM, MOL-a, Prokomu i Agory, które straciły od półtora do dwóch i pół procent na wartości. Przecenie oparły się obok wciąż silnie rosnącego Lotosu akcje BPH, który tym razem był bardziej skorelowany z rosnącymi papierami swojego przyszłego właściciela Unicredito.

Na szerszym rynku silnie zwyżkowała Jelfa po zapowiedziach EI o planowanym wezwaniu z ceną powyżej rynkowej. Wysokie poziomy indeksów oraz pojawiający się na ostatnich sesjach wybiórczy popyt,  w coraz większym stopniu zdają się prowokować posiadaczy akcji do uwolnienia gotówki.

Paweł Kubiakmakler DM BZ WBK S.A. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane