DM BZ WBK: TP SA ponownie zdominuje zachowanie indeksów

26-07-2002, 09:14

Wczorajsza sesja zakończyła się kolejnym spadkiem indeksów, WIG stracił 1,3%, natomiast WIG-20 1,8%. Po silnym, bo 3% wzroście otwarciu spowodowanym w głównej mierze silną zwyżką na rynku amerykańskim na sesji środowej, reszta dnia należała do sprzedających, którzy zepchnęli indeksy poniżej minimów z środy. W moim odczuciu jest to negatywny sygnał, a test minimów z przełomu września i października ub. staje się coraz bardziej prawdopodobny. W okolicach 1.000 pkt. powinien pojawić się istotniejszy popyt, który być może powstrzyma napór podaży. Silnym, technicznym oporem dla WIG-20 są okolice 1.100 pkt. gdzie znajduje się luka z sesji poniedziałkowej. Ponownie wczoraj zadziałała ona wkrótce po otwarciu. Sygnałem istotniejszego ruchu wzrostowego będzie zamknięcie powyższego oporu.

Spośród poszczególnych spółek najwięcej działo się wczoraj na akcjach Softbanku, który stracił ponad 26% i w istotny sposób przyczynił się do spadku indeksu. Zdementowanie plotek krążących po rynku, odnośnie prowadzenia przez spółkę "kreatywnej księgowości" przyczyniło się jedynie do wyższego otwarcia. W dalszej części sesji spadki przybrały na sile i kurs spadł nawet do 11 zł. Wolumen obrotu znacząco wzrósł, co może przyczynić się do pewnej korekty, jednakże z technicznego punktu widzenia obraz spółki wygląda fatalnie. Kolejne minimum na zamknięciu ustanowił kurs TP S.A. Ostatnim technicznym wsparciem dla spółki jest poziom minimum intra-day na 9,90 zł. Od zachowania tej spółki będzie wiele zależało, pozytywny test powyższego poziomu może stanowić zapowiedź wzrostu do 11,50 zł.

Kolejna długa czarna świeca na wykresie dziennym, odzwierciedlająca dominację sprzedających. Negatywnie oceniam fakt zamknięcia poniżej 1.065 pkt. Stanowi to zapowiedź dalszych spadków na rynku. Najbliższe wsparcie wyznaczyć można w okolicach 1.010 pkt. gdzie znajduje się linia łącząca minima z października 98' i października 01'.Najbliższym oporem jest poziom 1.075 pkt., natomiast sygnałem do silniejszego ruchu wzrostowego będzie zamknięcie luki w przedziale 1.118-1.1120 pkt

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: TP SA ponownie zdominuje zachowanie indeksów