DM BZ WBK: w centrum zainteresowania może być Elektrim

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 19-11-2001, 09:30

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem WIG-20, który stracił 0,4%, WIG natomiast zakończył sesję na niewielkim, bo 0,3% wzroście. Takie zachowanie indeksów, w głównej mierze należy przypisać silnemu zachowaniu kursu TP S.A., która zamknęła się na ponad 4,5% wzroście. Powodem wzmożonego popytu była nowa strategia dla spółki na najbliższe lata. Na pozostałych spółkach można było dostrzec symptomy realizacji zysków po ostatnich wzrostach. Widać wyraźnie, że rynek oczekuje na nowe impulsy, które wyznaczyłyby tendencję na najbliższe sesje. Rynki amerykańskie również konsolidują się po ostatnich wzrostach, co z kolei zapowiadałoby niewielkie zmiany cen na krajowym rynku.

W przypadku kontraktów terminowych dla WIG-20 oporem dla rynku są okolice 1.370 pkt., gdzie znajduje się długoterminowa linia trendu spadkowego. Ewentualne jej pokonanie będzie przesłanką do dalszych wzrostów. Natomiast spadek poniżej 1.320 pkt. będzie sygnałem zapowiadającym głębszą korektę. W przypadku WIG-20 najbliższe sesje winny przynieść jeszcze jedną krótką falę wzrostową, która winna dotrzeć do poziomu 1.410 pkt. Po zwyżce należy jednak oczekiwać silniejszego ruchu korekcyjnego.

Uwaga inwestorów powinna być dzisiaj skierowana na Elektrim, który w piątek stracił 3,4%, a w tracie sesji dotarł do linii trendu wzrostowego na 18,35 zł. Ewentualne przebicie linii będzie zapowiadało kontynuację trendu spadkowego. Ponadto w piątek silnie zniżkował w końcowej części sesji kurs akcji Softbanku. Jak do tej pory nie pojawiła się informacja, która usprawiedliwiałaby ponad 6% spadek.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: w centrum zainteresowania może być Elektrim