DM BZ WBK: WIG 20 może nadal rosnąć

25-11-2002, 09:25

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem wartości indeksów, WIG zyskał 0,4%, natomiast WIG-20 0,2%. Po wysokim otwarciu, nastąpiła nieznaczna realizacja zysków, jednakże w końcówce sesji ponownie przeważali kupujący. WIG-20 osiągnął maksimum na poziomie 1.215 pkt. i powyższy poziom stanowi najbliższy opór dla indeksu. W przypadku jego pokonania oczekiwałbym na ruch do 1.231 pkt. Wsparciem dla indeksu jest poziom 1.190 pkt. Najlepsze wrażenie w piątek sprawiały walory KGHM, które cały czas utrzymywały się w pozytywnym terytorium, a na zamknięciu kurs zyskał 1,9%. Zwyżkę można powiązać z utrzymującym się trendem wzrostowym na miedzi na rynkach światowych. Najbliższym oporem dla spółki jest 14,40 zł. Silnie zachowywały się walory Netii, która zyskała blisko 6%, co można połączyć z data zbliżającego się ostatniego posiedzenia sądu, w sprawie ostatecznego zatwierdzenia układu z wierzycielami. Pozytywnie odczytać należy, zachowanie Computerlandu oraz Rolimpexu. Słabiej zachowywały się natomiast akcje Pekao, na których przeważali sprzedający. Na zamknięciu kurs spadł o 1,5%.

Po sesji pojawiła się informacja, iż Bank of New York zmniejszył zaangażowanie w PKN Orlen o 2%, co może negatywnie odbić się na notowaniach spółki.

Dzisiejsze otwarcie winno być zbliżone od piątkowego zamknięcia, po czym indeks winien podjąć próbę ataku na piątkowe maksimum. Tym nie mniej biorąc pod uwagę skalę wzrostu na ostatnich sesjach nie sposób wykluczyć silniejszej realizacji zysków.

Piątkowa sesja przyniosła dalszy wzrost kontraktów, po otwarciu rynek osiągnął maksimum na 1.222 pkt. powyższy poziom stanowi najbliższy opór, kolejnym poziomem jest 1.228 pkt. Następna bariera podażowa znajduje się w okolicach 1.250 pkt. Wsparciem dla rynku jest natomiast poziom 1.190 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Rynek , PO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: WIG 20 może nadal rosnąć