DM BZ WBK: WIG20 wzrośnie do 1243 pkt., a potem spadnie

Przemek Barankiewicz
20-12-2001, 09:44

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem indeksów WIG stracił 0,5%, natomiast WIG-20 0,4%. Głównym powodem była słabość walorów TP S.A., które straciły 3,4%. Można było odnieść wrażenie, że wtorkowy wzrost wyczerpał potencjał wzrostowy spółki i wczoraj nie było chętnych do dalszego kupna. Wydarzeniem na które wczoraj czekał rynek był wynik posiedzenia RPP, która zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami pozostała stopy na niezmienionym poziomie. Nie stanowiło to zbytniego zaskoczenia dla rynku, w związku z czym reakcja była neutralna. Mimo wczorajszego spadku indeksów kilka spółek zachowywało się pozytywnie. Do tej grupy należało zaliczyć PKN Orlen, który zachowywał się lepiej niż rynek i przez większą część sesji akcje te zwyżkowały, by na zamknięciu zyskać 0,8%. Zamknięcie powyżej poziomu 19,30 zł będzie zapowiedzią dalszej zwyżki. Ponadto uwagę przykuwało zachowanie akcji Prokomu, które po słabszym otwarciu odrobiły straty. Wydaje się, że najbliższe sesje winny przynieść kontynuację wzrostów do 120 zł. W dalszym ciągu zwyżkowały akcje Elektrimu, który zyskał 2,7%. Słabiej natomiast wiodło się walorom Netii, która co prawda, po otwarciu dotarły do poziomu 5,90 zł, co oznacza zwyżkę o 100% od piątkowego minimum. Skłoniło to część inwestorów do realizacji zysków, co spowodowało zejście do 5 zł na zamknięciu.

Z technicznego punktu widzenia w dalszym ciągu uważam, że rynek wykonuje ruch powrotny do poziomu 1.243 pkt., po czym spodziewam się powrotu spadków.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZ WBK: WIG20 wzrośnie do 1243 pkt., a potem spadnie