DM BZ WBK: wygrana F-16 wzmocni spółki ujęte w offsecie

opublikowano: 30-12-2002, 09:20

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem wartości indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 zyskały po 0,8%. Kupujący przeważali przez większą część sesji, WIG-20 przebił linię krótkoterminowego trendu spadkowego na wykresach liniowych. Najbliższym oporem dla indeksu jest obecnie poziom 1.182 pkt., którego nie udało się pokonać na sesji w piątek. Ważnym wsparciem dla Wig-20 jest obecnie poziom 1.162 pkt. Przebicie jednego z powyższych poziomów będzie sygnalizowało kierunek kolejnego ruchu.

W piątek największy wkład do wzrostu indeksów wniosły walory TP S.A. oraz Computerlandu. Akcje tej ostatniej spółki zwyżkowały w związku z rozstrzygnięciem przetargu na zakup przez Polskę samolotu dla armii. Wybór oferty amerykańskiej daje nadzieje na umowy offsetowe dla spółki. Na zamknięciu kurs zyskał 4,4%. W trakcie sesji spory popyt koncentrował się na walorach TP S.A., która stopniowo pokonywał kolejne bariery podażowe i w trakcie sesji osiągnęła poziom 13,05 zł. W końcówce sesji podaż zepchnęła kurs spółki do 12,85 zł.

Pozytywnie oceniłbym również zachowanie Pekao, które zauważalnie odbiło się od wsparcia w okolicach 92 zł. Z kolei znacznie słabiej zachowywały się walory BPH PBK oraz BRE, które należały do najsilniejszych przed świętami. Sprzedający nie pozwalają również na silniejsze odreagowanie na walorach Agory, która zbliża się powoli do wsparcia na 47 zł.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od nieznacznego spadku, w związku ze słabym zachowaniem indeksów w Europie Zachodniej i w USA w piątek. Dalsza część sesji będzie uzależniona od postawy inwestorów instytucjonalnych, w związku ze zbliżającym się końcem roku.

Kontrakty terminowe - sesja zakończyła się wzrostem, a zamknięcie nastąpiło nieznacznie powyżej oporu na 1.175 pkt. Kolejnym poziomem oporu jest 1.184 pkt. Z kolei wsparcie dla rynku wyznaczyłbym na poziomie 1.167 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: wygrana F-16 wzmocni spółki ujęte w offsecie