DM BZ WBK: Zachodnie giełdy powinny pomóc GPW

05-05-2003, 09:22

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem wartości indeksów, WIG zyskał 1,1%, natomiast WIG-20 1,2%. Przez całą sesję na rynku przeważali kupujący, a zamknięcie sesji miało miejsce na dziennych maksimach. Takie zachowanie sugeruje kontynuację wzrostów na dzisiejszej sesji. WIG-20 pokonał opory na 1.115 i 1.122 pkt. Kolejne opory znajdują się na 1.129 pkt. Pokonanie powyższego poziomu winno zapowiadać zwyżkę do 1.145 pkt. Wsparciem dla indeksu jest poziom 1.116 pkt.

W piątek najlepsze wrażenie pozostawiły spółki, które w ostatnio zachowywały się najsłabiej. Wcześniejsze straty odrabiały walory banków, które kontynuowały wzrosty zapoczątkowane w połowie sesji środowej. Zwyżkowały walory BRE, BPH PBK oraz Pekao. Na istotnym poziomie wsparcia znajduje się kurs BSK, na 275 zł. W trakcie sesji kurs narusza powyższy poziom jednakże w końcowej fazie sesji pojawia się popyt, który pozwala na odrobienie strat. Z pozostałych spółek zwyżkowały walory KGHM, Computerlandu i Orbisu. Godne odnotowania jest również nowe absolutne maksimum na LPP na 302 zł. Słabsze wrażenie pozostawił jedynie Softbank, który stracił 1% po informacji o odrzuceniu oferty spółki na informatyzację BGK.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu w związku z pozytywnym zakończeniem tygodnia na giełdach zachodnich. Pytaniem pozostaje, czy po wyższym otwarciu w dalszym ciągu będą chętni do kupna powyższych cenach. Z powodu braku danych makroekonomicznych inwestorzy będą się kierowali w głównej mierze rozwojem sytuacji na giełdach zachodnich.

W piątek pokonany został opór na 1.128 pkt., w wyniku czego na wykresie intra-day można się doszukać formacji odwróconej głowy i ramion, która winna zapowiadać wzrost do 1.148 pkt. 1 pkt. wyżej znajduje się opór wynikający z ostatniego lokalnego szczytu. Pokonanie powyższego poziomu winno zapowiadać zwyżkę do 1.168 pkt. Wsparciem dla rynku jest poziom 1.128-30 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: Zachodnie giełdy powinny pomóc GPW