Czytasz dzięki

DM BZ WBK: zbliża się korekta wzrostowa

DI
opublikowano: 27-05-2010, 00:00

Mimo że rynki są obecnie mocno rozchwiane, przez co właściwie jakikolwiek czynnik może wywołać pokaźny ruch, zakładamy, że wyprzedany rynek będzie przeciwdziałał uginaniu się akcji pod własnym ciężarem.

Podobnie, jak miało to miejsce w okresach wszechpanującego pesymizmu, styczeń-luty 2009 oraz styczeń-luty 2010, wierzymy że zbliża się korekta wzrostowa. Stąd też podnosimy nasze zalecenie dla rynku akcji do "przeważaj" i opowiadamy się za zakresem handlu w przedziale 2300- -2500 pkt.

Punktem zwrotnym giełdowych nastrojów ma być w naszej ocenie ostateczne głosowanie w niemieckim parlamencie odnośnie pakietu ratunkowego dla strefy euro. W ramach spółek o dużej kapitalizacji, przyjmujemy podejście "neutralne" dla pozostałych spółek z indeksu WIG20, podnosząc jednocześnie z "niedoważaj" do "przeważaj" zalecenia taktyczne dla dwóch kolejnych sektorów: finansowego oraz TMT.

Ponadto, utrzymujemy zalecenie "przeważaj" dla spółek budowlanych nieruchomości i spółek z sektora paliwowego gazowego oraz "niedoważaj dla spółek energetycznych. Dodatkowo, sugerujemy "niedoważanie" spółek sektora metali górnictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane