DM BZWBK: Bez zmian na rynku

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 28-12-2005, 17:10

Środowa sesja podobnie jak kilka ostatnich nie przyniosła zmiany obrazu rynku, który szykuje się już do zakończenia bardzo udanego roku.

Środowa sesja podobnie jak kilka ostatnich nie przyniosła zmiany obrazu rynku, który szykuje się już do zakończenia bardzo udanego roku.

Tym razem indeksy WIG oraz WIG20 nie poprawiły swoich maksimów spadając na koniec dnia odpowiednio 0,59 i 0,58 procent, ponownie przy niezbyt aktywnym handlu, który zamknął się na koniec dnia kwotą 670 milionów złotych. Słabsza postawa spółek paliwowych, TPSA, PKO BP, Pekao i BPH przesądził o ostatecznym spadku rynku, którego nie zdołał uratować wzrost bijącego nowe szczyty KGHM. Chłodniejsze nastroje podtrzymywał skutecznie ponad procentowy spadek indeksu w Budapeszcie.

Nowy szczyt zdołał poprawić natomiast notowany zawsze w cieniu głównych indeksów MIDWIG, w czym największy udział miał Getin i Polimeks-Mostostal, które zakończyły sesje na historycznych maksimach. Na szerokim rynku kapitał spekulacyjny zdominował handel akcjami Alprasa, Skotanu, Ganta, Próchnika, Energoaparatury i Bytomia, które wyróżniały się skalą zwyżek. Z kolei zyski realizowali między innymi posiadacze akcji Capital Partners i IDM.PL. Słabsza postawa giełd za oceanem, które na początku dnia nie potrafiły obrać jednoznacznego kierunku, może przesądzić również o spadkowym początku czwartkowych notowań w Warszawie.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane