DM BZWBK: Brak popytu ograniczył skalę odbicia

BZ WBK
opublikowano: 15-03-2005, 17:05

Brak popytu podczas wtorkowych notowań nie pozwolił rynkowi na bardziej zdecydowane odreagowanie ostatnich trzech spadkowych sesji. WIG zyskał symbolicznie 0,07 procent a obroty ponownie nie zachwyciły i wyniosły zaledwie 460 mln złotych.

Brak popytu podczas wtorkowych notowań nie pozwolił rynkowi na bardziej zdecydowane odreagowanie ostatnich trzech spadkowych sesji. WIG zyskał symbolicznie 0,07 procent a obroty ponownie nie zachwyciły i wyniosły zaledwie 460 mln złotych.

Mimo braku istotnej presji podażowej kupujący przez cały dzień pozostali zachowawczy, oczekując na rozwój wydarzeń na rynku walutowym oraz dane makroekonomiczne zza oceanu. Jednym ze słabszych walorów z WIG20 okazały się akcje PKNOrlen, które zakończyły dzień na technicznym wsparciu w związku z obawami o możliwie wysoką cenę jaką koncern z Płocka będzie musiał zapłacić za walory Unipetrolu.

Słabsze były również akcje BPH oraz BRE Banku, które w poniedziałek rynek na zamknięciu sesji chyba zbytnio przecenił. Przed spadkiem rynek uratowały m.in. KGHM, BZWBK, Prokom, Orbis oraz Softbank. Uwagę mógł zwrócić również spory wzrost Plast-Boxu, którego akcjami interesują się duzi inwestorzy branżowi i finansowi. Wyraźnie zyskały też Ivax, Stalexport, Mieszko oraz Żywiec. Mimo braku sesji w Budapeszcie prawie pięć procent na wartości stracił MOL. Popołudniowa Informacja o większym niż oczekiwano napływu kapitału na rynek USA w styczniu, gwałtownie osłabiła spokojnego do tej pory złotego i wprowadziła na warszawski parkiet lekką nerwowość i oddanie wywalczonego w trakcie dnia skromnego wzrostu.

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane