DM BZWBK: ewentualne przejęcie pomoże wycenie Softbanku

Przemek Barankiewicz
22-08-2002, 09:45

Wczorajsza sesja zakończyła się silnym wzrostem indeksów, WIG zyskał 3,6%, natomiast WIG-20 4,6%. Tym samym powyższe indeksy zamknęły luki cenowe ( dla WIG-20 1.098-1.116 pkt., a dla WIG-u 13.100-13.280 pkt.), które wcześniej stanowiły silny poziom oporu. Z technicznego punktu widzenia oznacza to wybicie z fazy konsolidacji w górę i winno stanowić zapowiedź kontynuacji wzrostów na najbliższych sesjach. Najbliższymi poziomami oporu dla indeksów są minima z połowy grudnia ub., czyli 1.150 pkt. dla WIG-20 i 13.980 pkt. dla WIG-u.

Sygnałem do wzrostów był silny popyt na przecenione w ostatnim czasie akcje PKN Orlen, który na zamknięciu zyskał 8,8%. Wolumen obrotu na tej spółce należał do jednych z najwyższych w historii, co oznacza odwrócenie trendu na tej spółce. Najbliższy opór to 17,35 zł, jednakże skala zainteresowania sugeruje silniejszy ruch wzrostowy. Niesłabnący popyt na walory tej spółki przeniósł się na inne duże papiery, a uwaga inwestorów była skoncentrowana na dużych bankach oraz TP S.A. W drugiej części sesji do wzrostów dołączyły spółki komputerowe Prokom i Computerland. Powyższe papiery odnotowały silne wzrosty na zamknięciu, które mieściły się w przedziale 4-7%. Z dużą dozą prawdopodobieństwa należy przyjąć, iż zainteresowanie inwestorów winno się skupiać na największych spółkach. Jestem ciekaw reakcji rynku na doniesienia o możliwości przejęcia Softbanku przez Computerland. Z pewnością winny na tym zyskać papiery Softbanku, który wczoraj zamknął się na 12,45 zł. Dla Computerlandu silnym oporem jest 107 zł.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: ewentualne przejęcie pomoże wycenie Softbanku