DM BZWBK: Giełda nadal spada

BZ WBK
opublikowano: 01-03-2005, 17:08

Druga w tym tygodniu sesja w Warszawie przyniosła ponowny spadek indeksów. WIG oraz WIG20 przy mniejszych obrotach na poziomie 700 mln złotych straciły tym razem skromnie 0,24 i 0,17 procent.

Druga w tym tygodniu sesja w Warszawie przyniosła ponowny spadek indeksów. WIG oraz WIG20 przy mniejszych obrotach na poziomie 700 mln złotych straciły tym razem skromnie 0,24 i 0,17 procent.

Słabe zamknięcie sesji w USA i brak wyraźnego trendu na europejskich parkietach przesądził o dominacji spadków w pierwszej części notowań. Wyraźniejsza podaż pojawiła się w przypadku PKNOrlen, TPSA, KGHM, PKO BP i Pekao. Po słabszym od oczekiwań wynikach przeceniały się Getin, Computerland, Kredyt Bank oraz drugi dzień z rzędu WSiP.

Coraz dramatyczniej przedstawia się sytuacja Dębicy, której kurs po skromnym odreagowaniu kontynuuje marsz na południe i notuje już poziomy najniższe od prawie dwóch lat. Po dobrym wyniku kwartalnym zyskiwały od rana akcje Polimeksu-Mostostalu, jednak wobec zdecydowanej postawy sprzedających wzrostu j ceny jego akcji nie udało się utrzymać.

Wciąż spore zainteresowanie towarzyszyło walorom BRE Banku oraz ING BSK, które przyciągają uwagę przed planowaną w marcu publiczną ofertą sprzedaży. Posesyjna zapowiedź wydania w czwartek ważnego oświadczenia przez premiera zdołała na koniec dnia istotnie osłabić złotego i zapewne przełoży się na nerwowy przebieg najbliższych notowań. Giełda najbardziej nie lubi niepewności więc to podaż powinna zdominować rynek na najbliższe dwie sesje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Polecane