DM BZWBK: GPW będzie rosła wolno, ale systematycznie

09-10-2001, 09:15

Zakończenie wczorajszej sesji należy uznać za pozytywne. Mimo niskiego otwarcia, spowodowanego głównie spadkami na giełdach zachodnioeuropejskich w reakcji na kontratak USA, w dalszej części sesji na rynku dominowali kupujący i na zamknięciu WIG-20 zyskał 0,1% a WIG zamknął się okolicach poziomu z piątku. Na kontraktach terminowych również zamknięcie wystąpiło w okolicach dziennych maksimów, co winno przełożyć się na wyższe otwarcie na dzisiejszej sesji. Wiele do myślenia daje również ponadprzeciętny wzrost liczby otwartych pozycji, co odzwierciedla polaryzację oczekiwań inwestorów odnośnie dalszego kierunku ruchu indeksu WIG-20. Zazwyczaj zapowiada to silny ruch w związku z zamykaniem stratnych pozycji.

Najbliższym poziomem oporu dla kontraktów jest poziom 1.010 pkt., gdzie znajduje się średnia krótkoterminowa SK-15. Otwarcie powyżej tego poziomu będzie zapowiadać atak na poziomy oporów znajdujące się w okolicach 1.020-1.025 pkt.

Na rynku kasowym wyróżniały się wczoraj walory TP SA oraz większości spółek komputerowych. Pozytywnie należy odczytać zachowanie kursu Telekomunikacji, która przebiła linię krótkoterminowego trendu spadkowego. Ostatecznym potwierdzeniem poprawy koniunktury na tej spółce będzie zwyżka powyżej 12 zł. Dobrą passę od kilku sesji kontynuują walory Prokomu oraz Computerlandu, które wzrosły wczoraj odpowiednio o 3,6% i 1,8%. Dalej w niełasce inwestorów pozostają natomiast akcje Agory, która spadła do nowego trzyletniego minimum. Najbliższym wsparciem jest poziom 36 zł.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: GPW będzie rosła wolno, ale systematycznie