DM BZWBK: GPW kończy sesję niewielkim wzrostem

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 09-02-2006, 17:31

Brak wyraźnego trendu na GPW został podczas czwartkowych notowaniach podtrzymany. Indeksy przez całą sesję utrzymywały się na plusach choć skala wzrostu po porannym szczycie ulegała systematyczne zmniejszaniu.

Brak wyraźnego trendu na GPW został podczas czwartkowych notowaniach podtrzymany. Indeksy przez całą sesję utrzymywały się na plusach choć skala wzrostu po porannym szczycie ulegała systematyczne zmniejszaniu.

Ostatecznie po dość nerwowej końcówce, główne indeksy WIG oraz WIG20 zyskały niespełna pół procenta. Obroty osiągnęły umiarkowany poziom 1 miliarda złotych, a największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się w gronie gigantów akcje KGHM, PKNOrlen i TPSA. Lubińskiej kopalni specjalnie nie przeszkodziły doniesienia o wynegocjowanej przez związki zawodowe siedmioprocentowej podwyżce płac dla załogi w tym roku. W tej grupie spółek najwięcej zyskały, osiągając nowe absolutne szczyty BZWBK i TVN. Na uwagę zasługuje również Millennium, który po publikacji wyników wciąż wykazuje dużą siłę dzięki utrzymującemu się znaczącemu zainteresowaniu akcjami banku. Przy sporym obrocie prawie cztery procent zyskały papiery Orbisu zmierzające w kierunku historycznego maksimum sprzed pięciu lat. Na szerszym rynku po publikacji słabszych wyników kwartalnych przecenione o ponad siedem procent zostały walory Kogeneracji. Po przeciwnej stronie znalazły się akcje IDM.pl oraz Mieszka, które na dobre wyniki zareagowały sporymi wzrostami. Ostatecznie jedynie tej pierwszej spółce udało się utrzymać wyraźną zwyżkę.

Obraz rynku nie powinien ulec większym zmianom na ostatniej w tym tygodniu sesji. Ton wydarzeniom nadawać w najbliższym czasie będą zagraniczne parkiety oraz publikowane kolejne raporty kwartalne przedsiębiorstw.

Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane