DM BZWBK: GPW zacznie notowania od wzrostu indeksów

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 05-03-2004, 09:56

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów. WIG stracił 0,2%, natomiast WIG-20 0,4%. Midwig oraz Techwig zyskały po 1% i ustanowiły nowe maksima. Po wyższym otwarciu na rynku pojawiła się podaż, która szybko doprowadziła indeksy do dziennych minimów, w dalszej części sesji miała miejsce konsolidacja w dość wąskim przedziale.

WIG-20 otworzył się na 1.773 pkt., po czym spadł do 1.751 pkt. W dalszej części sesji konsolidacja odbywała się w przedziale 1.757-1.764 pkt. Najbliższy opór dla indeksu znajduje się na wczorajszym maksimum, a w przypadku jego przebicia oczekiwałbym na wzrost do oporu wyznaczane przez wtorkowe maksima na 1.790-2 pkt. Wsparciem dla indeksu jest wczorajsze minimum, a w przypadku jego przebicia oczekiwałbym na test wsparcia na 1.736 pkt. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, w związku z pozytywną sytuacją na giełdach światowych. Co prawda po wczorajszej sesji w USA Intel rozczarował rynek obniżając oczekiwany przedział przychodów za I kw. Tym nie mniej nie spowodowało to wyprzedaży na rynku kontraktów terminowych. Pozytywnie należy odczytać również odreagowanie na rynku miedzi, co powinno przełożyć się na poprawę notować KGHM, który wczoraj w istotny sposób przyczynił się do spadku indeksów. W dalszym ciągu nie słabnie zainteresowanie akcjami Getinu, który wczoraj zyskał 22%. Ponadto lepiej od rynku zachowywały się walory Agory, która powoli zbliża się do linii trendu spadkowego na 44,50 zł. Pokonanie tego poziomu winno zapowiadać poprawę sytuacji tej spółki. Końcówka dzisiejszej sesji będzie uzależniona od publikacji danych w USA dotyczących rynku pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: GPW zacznie notowania od wzrostu indeksów