Czytasz dzięki

DM BZWBK: GPW zacznie sesję od testu środowego minimum

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 22-09-2005, 09:57

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 0,7%, natomiast WIG-20 0,9%. Po słabszym otwarciu kupujący podjęli próbę odrobienia strat, jednakże słabość giełd zagranicznych skutecznie temperowała animusz kupujących. W efekcie kolejne godziny handlu przełożyły się na test wtorkowych minimów na indeksach.

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił 0,7%, natomiast WIG-20 0,9%. Po słabszym otwarciu kupujący podjęli próbę odrobienia strat, jednakże słabość giełd zagranicznych skutecznie temperowała animusz kupujących. W efekcie kolejne godziny handlu przełożyły się na test wtorkowych minimów na indeksach. Powyższe wsparcia zostały naruszone, co z kolei stało się sygnałem do zakupów.

WIG-20 osiągnął dzienne minimum 2460 pkt. i powyższy poziom stanowi najbliższy poziom wsparcia. Jego przebicie będzie miało negatywną wymowę i będzie sugerowało pogłębienie spadku do 2420 pkt. zakładając równość fal spadkowych. W bardziej negatywnym scenariuszu należałoby oczekiwać na spadek do 2367 pkt. Najbliższy opór dla indeks znajduje się na wczorajszym maksimum na 2487 pkt. W przypadku przebicia powyższego poziomu oczekiwałbym na test oporów w zakresie 2505-10 pkt. Z tego poziomu oczekiwałbym na kolejny ruch spadkowy.

Mam wrażenie, iż wtorkowe zachowanie indeksów ma negatywną wymowę, co sugeruje nieco głębszy ruch korygujący. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od testu wczorajszego minimum w korespondencji z pogłębieniem negatywnych nastrojów na rynkach zagranicznych. Tym nie mniej słabość głównych indeksów, czytaj dużych spółek skłoniła część inwestorów do przekierowania strumienia kapitału w kierunku mniejszych i średnich spółek.

Na wczorajszej sesji uwagę przykuwało zachowanie Redana oraz Elektromontażu Export. Ta druga spółka w końcu uporała się z oporem na 1,38 zł, co z kolei stanowi zapowiedź testu oporu na 1,59 i prawdopodobnie 1,78 zł. Ponadto nie słabnącym zainteresowaniem cieszą się akcje Odlewni i Elektrimu, który zdołał wczoraj powrócić do kanału spadkowego z którego wcześniej wyłamał się w dół. Najbliższy opór dla spółki znajduje się na 4,30 zł. Na dzisiejszej sesji istotnym wydarzeniem będzie debiut akcji Barlinka.

Tomasz Jerzyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane