DM BZWBK: GPW zacznie sesję od wzrostu

Marek Druś
opublikowano: 21-10-2002, 09:31

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem wartości indeksów, WIG zyskał 1,7%, a WIG-20 2,1%. Inwestorzy kupowali akcje ze względu na lepsze od oczekiwań dane na temat wrześniowej produkcji przemysłowej. Nie bez znaczenia były oczekiwania na pozytywny wynik referendum w Irlandii, natomiast spadki na giełdach zachodnich nie miały wpływu na zachowanie rynku w Polsce. Wynik referendum w Irlandii jest pozytywny, pytaniem otwartym pozostaje na ile został on już uwzględniony w cenach akcji. Technicznie WIG-20 przebił wcześniejsze maksima na 1.121 pkt. i 1.130 pkt. ( na wykresach intra-day) i zamknął się na swoim dziennym maksimum na 1.136 pkt., co należy ocenić pozytywnie. Najbliższym poziomem oporu jest 1.162 pkt. (1.170 intra-day) wynikający z lokalnego maksimum z 27-08. O możliwościach dalszej zwyżki będzie można mówić w momencie sforsowania powyższego poziomu.

W piątek popyt inwestorów koncentrował się na największych spółkach spośród których wyróżniały się walory BPH PBK, Prokomu oraz KGHM. Spółki te odnotowały wzrost o ponad 3,5%. Spory wzrost odnotowały również akcje Pekao, TP S.A. i PKN. Słabsze wrażenie na ostatnich sprawia BRE, który znacznie odstaje od reszty dużych banków, co przypuszczalnie należy powiązać z obawami o wyniki finansowe banku.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, lecz pozostaje pytanie czy po wyższym otwarciu inwestorzy będą dalej kupowali akcje. Rynki zachodnioeuropejskie winny zwyżkować na otwarciu z racji lepszego zamknięcia w USA.

Kontrakty terminowe: Piątkową sesję należy ocenić pozytywnie, po nieco wyższym otwarciu i krótkiej konsolidacji rynek wybił się w górę realizując minimalny zasięg wynikający z trójkąta symetrycznego. Najbliższym oporem jest poziom 1.161 pkt., a kolejnym 1.179 pkt. Wsparcia doszukiwałbym się na poziomie 1.130 pkt.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: GPW zacznie sesję od wzrostu