DM BZWBK: GPW zakończyła sesję minimalnym wzrostem WIG20

Paweł Kubiak
13-10-2004, 17:16

Poprawa nastrojów na zagranicznych parkietach związana z opublikowaniem przez amerykański Intel pozytywnych wyników i prognoz wywołała odbicie na europejskich i amerykańskich parkietach podczas środowej sesji.

Do poprawiającej się atmosfery niezbyt chętnie chciał od początku dnia przyłączyć się parkiet w Warszawie i Budapeszcie. U nas wciąż w przewadze byli sprzedający, którzy tym razem uparli się na walory Pekao, które spadły ostatecznie jeden procent przy największym na rynku obrocie. Wciąż w niełasce są akcje KGHM, które tym razem sprzedawano w ciągu dnia nawet cztery procent poniżej wtorkowego zamknięcia. Silniejszy od rynku był tym razem PKN Orlen oraz TPSA, które zyskały odpowiednio 2,3 i 1,3 procent.

Ostatecznie kosmetyczny wzrost WIG20 o niespełna 0,1 procent przy obrotach, które przekroczyły pięćset milionów złotych może wskazywać, że rynek próbuje odzyskiwać stabilizację po trwających od tygodnia spadkach. Zbliżające się piątkowe głosowanie nad wotum zaufania do rządu oraz umacniające się notowania złotego będą zapewne do końca tygodnia utrzymywały atmosferę niepokoju na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: GPW zakończyła sesję minimalnym wzrostem WIG20