DM BZWBK: GPW zakończyła sesję wzrostami

Paweł Kubiak
03-08-2004, 17:00

Nieco ciekawsze, wtorkowe notowania zakończyły się w Warszawie zwyżką wszystkich indeksów giełdowych. Główny z nich, WIG20 zyskał ponad pół procent głownie dzięki utrzymującemu się od poniedziałku zwiększonemu zainteresowaniu walorami PKNOrlen, KGHM, Agory oraz TPSA. Pierwsze trzy spółki rozpoczęły wzrosty najprawdopodobniej przed publikacją dobrych wyników za drugi kwartał. Zwłaszcza sprawozdanie spółek z Płocka i Lubina ma szansę pozytywnie zaskoczyć inwestorów, którzy kontynuowali intensywniejsze zakupy.

Zmniejszenie obaw co do prawdopodobieństwa zamachów terrorystycznych w USA pozwoliło tamtejszym indeksom odreagować na poniedziałkowej sesji, co z kolei przełożyło się na skromne wzrosty na europejskich indeksach, w tym w Budapeszcie, dające również impuls Warszawie. Ożywienie pojawiło się również na spółkach informatycznych wchodzących w skład WIG20. Do odbijającego kursu Prokomu przyłączył się z większą niż zazwyczaj ochotą Softbank, kończąc sesję najwyżej od ponad dwóch tygodni. Najsilniejszym papierem wśród spółek o największej kapitalizacji było jednak Świecie, którego kurs po korekcie wraca do trendu wzrostowego. Na indeksach wciąż ciążyły niestety słabo zachowujące się banki, które nie mogą wrócić do łask inwestorów, mających w perspektywie jesienną ofertę PKO BP. Na szerszym rynku dziesięć procent stracił kurs Wilbo, które zanotowało ponad dwumilionową stratę w drugim kwartale. Po drugiej stronie znalazły się zapomniany nieco Optimus, którego kurs zdecydowanie odbił się od wsparcia na poziomie 9 zł. Podane pod koniec dnia słabsze dane makro za oceanem dotyczące mniejszych niż oczekiwane wydatków amerykanów w czerwcu ściągające w dół tamtejsze indeksy na początku notowań, nie wpłynęły już na pozytywne zakończenie sesji w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: GPW zakończyła sesję wzrostami