DM BZWBK: GPW zakończyła sesję wzrostem

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 25-11-2004, 17:07

Dzisiejsza sesja zakończyła się zwyżką indeksów, a najlepsze wrażenie pozostawił Techwig oraz WIG-20. Po krótkim spadku po otwarciu w dalszej części sesji na rynku dominowali kupujący, a sesja zakończyła się na dziennych maksimach, co w świetle wczorajszej sesji sprawia pozytywne wrażenie i sugeruje kontynuację wzrostu.

Do wzrostu przyczyniła się poranna informacja o kolejnym przelewie środków z ZUS do OFE, ponadto kupującym sprzyjały pozytywne nastroje na rynkach zachodnioeuropejskich, które kontynuowały wzrosty. Dwukrotnie więcej spółek odnotowało wzrost ceny w porównaniu z akcjami, które straciły, co przy wyższym obrocie zapewnia pozytywną wymowę sesji.

Najlepsze wrażenie na rynku pozostawiły dziś walory Netii, która kontynuowała wzrost z wcześniejszych sesji. Kupującym udało się pokonać wcześniejsze maksimum na 4,33 zł, co w moim odczuciu stanowi zapowiedź testu kolejnych oporów na 4,41 i 4,48 zł. Silny wzrost odnotowały również walory PKO BP, które zyskały prawie 3% i zbliżyły się do poziomu 25 zł. Pozytywne zachowanie tej spółki pomogło innym walorom z sektora, a ponad 3% zyskały walory Pekao oraz BPH. Godny odnotowania jest również wzrost kursu Prokomu, który w końcu przełamał negatywną passę. Na szerokim rynku uwagę przykuwa wzrost kursu Betacomu, który zyskał ponad 23%. Od debiutu kurs utrzymuje się w tendencji spadkowej, która przybrała na sile na ostatnich sesjach. Dzisiejszy wzrost powiązałbym z pozytywnymi wypowiedziami prezesa spółki, który podtrzymał prognozy wyników spółki. Z pozostałych spółek duży wzrost odnotowały walory Kabli oraz Amici. Negatywną niespodzianką jest natomiast blisko 3 % spadek akcji Sokołowa.

Na jutrzejszej sesji zadebiutują akcje Pekaesu, które w świetle dzisiejszego zakończenie sesji winno przynieść zysk inwestorom kupującym akcje na rynku pierwotnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: GPW zakończyła sesję wzrostem