DM BZWBK: GPW znajduje się w pobliżu lokalnego maksimum

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 09-03-2004, 10:19

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem wartości indeksów WIG zyskał 1,6%, natomiast WIG-20 1,9%. Od otwarcia na rynku przewagę mieli kupujący a zamknięcie nastąpiło w pobliżu dziennego maksimum, w związku z czym wydźwięk sesji należy ocenić pozytywnie. Wczorajszej zwyżce towarzyszył wysoki obrót, co wskazuje na sporą podaż powyżej 1.800 pkt. dla WIG-20.

Konsekwentnie uważam, że rynek znajduje się w pobliżu lokalnego maksimum i przed nami silniejszy ruch korygujący, który winien skorygować co najmniej ostatni wzrost z poziomu 1.660 pkt. ( możliwa jest również korekta wyższego rzędu), co oznacza, iż WIG-20 winien odnotować korektę do co najmniej 1.736 pkt. Tym nie mniej na wczorajszej sesji nie pojawił się jakikolwiek sygnał techniczny zapowiadający ruch spadkowy. Sygnałem do spadku będzie pojawienie się 5 falowej struktury spadkowej na indeksach. Najbliższe wsparcie dla WIG-20 znajduje się na 1.805 pkt. W przypadku jego przełamania kolejne poziomy znajdują się na 1.795 oraz 1.775 pkt. Oporem dla indeksu jest wczorajsze maksimum na 1.819 pkt. Przebicie tego poziomu winno zapowiadać wzrost do 1.847 pkt.

Na wczorajszej sesji najsilniej zwyżkowały spółki związane z handlem stalą, spośród których wyróżniały się walory Stalexportu i Stalproduktu, które zyskały po 20%. Ponadto w gronie mniejszych spółek pozytywnie należy odczytać wybicie na walorach Optimusa i Telmaxu. W gronie największych spółek popyt koncentrował się na walorach dużych banków oraz spółkach informatycznych. Słabsze wrażenie pozostawiły walory Millenium oraz KGHM.

KONTRAKTY

Na wczorajszej sesji rynek kontynuował wzrost i zamknął się w pobliżu oporu na 1.830 pkt. Najbliższym oporem jest wczorajsze maksimum na 1.832 pkt., a pokonanie tego poziomu winno zapowiadać test kolejnych oporów na 1.840 oraz 1.850 pkt. Najbliższe wsparcie znajduje się na 1.811 pkt. Spadek poniżej tego poziomu winien zapowiadać test wczorajszych minimów na 1.802-4 pkt. W przypadku ich przełamania kolejnych poziomów wsparcia doszukiwałbym się na 1.788 oraz 1.768 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: GPW znajduje się w pobliżu lokalnego maksimum