DM BZWBK: indeks WIG20 zaatakuje 1256 punktów

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 26-06-2003, 09:36

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, WIG zyskał 1,3%, natomiast WIG-20 1,6%, dzięki czemu indeksy zamknęły się na nowych średnioterminowych maksimach. Od otwarcia na rynku przeważali kupujący, a popyt koncentrował się na największych spółkach. WIG-20 zamknął lukę w na 1.239 pkt., a po decyzji RPP, kupującym udało się pokonać opór na 1.248 pkt. Zamknięcie nastąpiło w pobliżu dziennego maksimum na indeksach, w związku z czym realny wydaje się atak na maksimum z minionego piątku na 1.256 pkt. W przypadku pokonania powyższego poziomu kolejny opór znajduje się na 1.262 pkt. Pokonanie powyższego poziomu winno zapowiadać dalszy ruch wzrostowy. Krótkoterminowym wsparciem jest poziom 1.242 pkt., a w przypadku ewentualnego przebicia tego poziomu oczekiwałbym na ruch w kierunku 1.234 pkt., gdzie znajduje się linia trendu wzrostowego. Ewentualne przebicie linii będzie stanowiło zapowiedź pogłębienia korekty do 1.203-05 pkt.

Największy wkład do wczorajszej zwyżki wniosły walory Pekao, PKN oraz Softbanku. W przypadku tej ostatniej spółki inwestorzy oczekują na wynik przetargu na informatyzację PKO BP. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami rozstrzygniecie miało zapaść do końca czerwca i zapewne zbliżający się termin mobilizuje kupujących. Oporem dla spółki jest poziom 22,30 zł, a jego przebicie winno zapowiadać dalszy ruch w górę do 26 zł. PKN zamknął się idealnie na oporze na 19 zł, a obroty na spółce były spore. Kolejne opory znajdują się na 19,55-19,70 zł.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia, słabsze zamknięcie może spowodować pewną korektę, jednakże w dalszej części oczekiwałbym ataku na 1.256 pkt. Popyt w dalszym ciągu winien się koncentrować na największych walorach.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: indeks WIG20 zaatakuje 1256 punktów