DM BZWBK: Indeksy przełamywały wsparcia

opublikowano: 15-05-2007, 17:50

Dzisiejsza sesja zakończyła się spadkiem głównych indeksów, a presja sprzedających utrzymywała się od początku sesji. Indeksy sukcesywnie przełamywały kolejne poziomy wsparcia, a w samej końcówce WIG-20 zbliżył się do swojego minimum z piątku.

W statystyce zdecydowana większość spółek odnotowała spadek, a większy obrót został zrealizowany na walorach zniżkujących. Poza słabszą sytuacją na giełdach azjatyckich i na rynkach surowcowych inwestorzy negatywnie przyjęli wyniki spółek PKN i TVN, które odnotowały silny spadek i umocniły negatywny sentyment na rynku.

Pozytywne wyniki zaprezentowały Agora i PKO BP i te spółki zachowywały się znacznie lepiej, a Agora odnotowała największy wzrost, który przekroczył 3,5%. Najsłabiej spisały się akcje GTC, Netii oraz Cersanitu, a skala spadku przekroczyła 4%. Netia poinformowała o większej od oczekiwań liczbie pozyskanych klientów przez jej, komórkowe ramię Play, lecz to widać zostało już uwzględnione we wcześniejszym wzroście. Na szerokim rynku moją uwagę przykuło zachowanie Getinu, który odnotował wzrost do nowego maksimum na 16,05 zł. Spółka potwierdziła tym samym trend wzrostowy, co z kolei sugeruje kontynuację wzrostu. Ponadto nie słabnie zainteresowanie akcjami niedawnego debiutanta  Radpolu ,który dziś zyskał kolejne 13 %. Natomiast dość silny spadek miał miejsce na akcjach 10 NFI oraz lidera ostatnich sesji Ruchu.
Wymowa sesji jest negatywna i sugeruje pogłębienie tendencji spadkowej, z drugiej jednak strony widać na rynku zainteresowanie rozgrywaniem pozytywnych wątków i tu na pierwszy plan wysuwają się przykłady Getinu czy choćby Banku Handlowego. Jutrzejsza sesja będzie uzależniona od reakcji na ostatnie wyniki spółek, jak również od zamknięcia rynków amerykańskich.

Tomasz Jerzyk
Analityk
DM BZ WBK S.A.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane