DM BZWBK: inwestorzy będą kupować duże spółki

Przemek Barankiewicz
23-08-2002, 09:13

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznymi zmianami indeksów, WIG utrzymał poziom ze środowego zamknięcia, natomiast WIG-20 stracił 0,1%. Po wyższym otwarciu i krótkim wzroście, który został powstrzymany na 1.145 pkt. w dalszej części sesji obserwowaliśmy realizację zysków na największych spółkach. Tym nie mniej środowa zwyżka sugeruje kontynuację wzrost ów na najbliższych sesjach, gdyż wydaje mi się mało prawdopodobne powtórzenie scenariusza z połowy maja br., kiedy to po dwóch sesjach wzrostowych nastąpiła kilkutygodniowa stabilizacja przed silnym spadkiem. Mam wrażenie, że obecnie mamy do czynienia z ruchem wyższego rzędu, który powinien skorygować cały spadek od końca stycznia br. do minimum z 25 lipca br. W takim przypadku minimalnym celem wzrostu wydaje się przedział 1.192-1.220 pkt. dla WIG-20. Bardziej optymistyczne scenariusze wskazują na możliwość wzrostu w okolice 1.300 pkt., jednakże do takiego wzrostu konieczny jest dalszy wzrost na rynkach zachodnich, powyżej obecnych poziomów oporu.

Zakończenie korekty poniżej 1.200 pkt. w Polsce będzie oznaką słabości rynku i będzie wskazywało jednoznacznie na przebicie minimum z października ub. na 980 pkt.

W dalszym ciągu popyt inwestorów powinien koncentrować się na największych spółkach. Pozytywnie wczoraj zachowały się walory Agory, która wybiła się z fazy konsolidacji w górę. Pokonanie poziomu 57 zł, będzie stanowiło zapowiedź zwyżki do 62 zł. TP S.A. po przebiciu długoterminowej linii trendu spadkowego, zmaga się obecnie z oporem wynikającym z linii prowadzonej przez ostanie lokalne maksima na 12,95 zł.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: inwestorzy będą kupować duże spółki