DM BZWBK: Końcówka handlu na GPW należała do podaży

Dom Maklerski BZ WBK SA
05-07-2006, 17:34

Przebieg trzecich w tym tygodniu notowań nie różnił się zasadniczo przez większość dnia od dwóch wcześniejszych. Monotonia, a momentami nuda połączona z niską aktywnością inwestorów zakończyła się dopiero w ostatniej godzinie sesji, kiedy do gry po dwóch dniach przerwy wrócili inwestorzy zagraniczni.

Przebieg trzecich w tym tygodniu notowań nie różnił się zasadniczo przez większość dnia od dwóch wcześniejszych. Monotonia, a momentami nuda połączona z niską aktywnością inwestorów zakończyła się dopiero w ostatniej godzinie sesji, kiedy do gry po dwóch dniach przerwy wrócili inwestorzy zagraniczni. Ich dominacja po stronie podażowej doprowadziła do załamania popołudniowej konsolidacji i sprowadziła indeksy na zamknięcie w okolicach dziennych minimów.

Największą, bo ponad dwuprocentową stratę zaliczył WIG20, którego przecena tylko częściowo związana była z działaniem sił rynkowych, bowiem dominujący wpływ na spadek barometru największych spółek miało odłączenie prawa do 10 złotych dywidendy na akcje KGHM. Z kolei wzrostem o 0,9 procent sesję zdołał zakończyć WIRR zaś bez zmiany wartości finiszował MIDWIG. Najsłabszymi papierami w gronie blue-chipów okazały się być walory BPH i TPSA, tracące na popularności wskutek ostatnich decyzji UKE. Silnie taniejący zwłaszcza kosztem dolara złoty oraz wyraźne spadki po długim weekendzie na amerykańskich parkietach nie nastrajają zbyt optymistycznie przez czwartkową sesją. Obawy tym razem o piątkowe dane makroekonomiczne, które usprawiedliwią dalsze podwyżki stóp w USA wciąż skutecznie zdają się paraliżować kupujących w dłuższym okresie na globalnym rynku akcji. W tej sytuacji scenariusz ataku WIG20 okolic 3000 punktów okazuje się być mało realny, zaś obecny spadek inwestorzy wykorzystają do zakupów nie prędzej niż w obszarze 2750 –2800 punktów.

Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Końcówka handlu na GPW należała do podaży