DM BZWBK: Kontynuacja korekty na GPW

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 06-12-2005, 17:16

Wtorek był drugim dniem korekty ostatniej fali wzrostowej, która wyprowadziła indeksy na nowe szczyty. O ile jednak poniedziałkowy spadek był z kategorii kosmetycznych to w trakcie drugiej w tym tygodniu sesji przewaga i determinacja strony podażowej okazała się bardziej wyraźna.

Wtorek był drugim dniem korekty ostatniej fali wzrostowej, która wyprowadziła indeksy na nowe szczyty. O ile jednak poniedziałkowy spadek był z kategorii kosmetycznych to w trakcie drugiej w tym tygodniu sesji przewaga i determinacja strony podażowej okazała się bardziej wyraźna. Ostatecznie WIG20 spadł o 0,94 procent a obroty na rynku całym rynku przekroczyły 800 milionów złotych.

Mimo silnego złotego aktywność sprzedających znacząco wzrosła po niemal trzyprocentowym spadku głównego wskaźnika giełdy w Budapeszcie, co miało związek z obniżeniem ratingu dla Węgier przez jedną z agencji w związku z utrzymującym się tam wysokim poziomem deficytu budżetowego. Zdominowany przez złe nastroje nad Dunajem warszawski parkiet tracił głównie za sprawą silnie wyprzedawanych z powodu taniejącego surowca akcji KGHM a także Agory, BPH i BZWBK do których w końcowej części sesji dołączyły PKNOrlen oraz Pekao. Spadkom oparły się tym razem TPSA i Netia oraz m.in. BRE Bank i Lotos.

Dobra postawa naszego narodowego telekomu to efekt pozytywnej rekomendacji jednego z zagranicznych biur maklerskich. Szerokim rynkiem wstrząsnął Budopol, który zyskał sto czterdzieści procent po informacji, że znaczącym akcjonariuszem spółki została znana już w inwestycje w nisko wyceniane firmy Elżbieta Sjoblom. Kurs Capitalu również mógł przyprawić o zawrót głowy rosnąc ponad osiemdziesiąt procent. Fala spekulacji podciągnęła jeszcze kursy m.in. Kompapu, Alchemii, Stalexportu i Tety.

W ogonie stawki znalazły się tym razem Próchnik, Elektromontaż Export i nieoczekiwanie Farmacol, tracąc przy jednak niewielkim obrocie prawie pięć procent. Chcąc utrzymać się powyżej linii krótkoterminowego trendu wzrostowego WIG20 powinien odbić na środowej sesji.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane