DM BZWBK: Kontynuacja spadków

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 24-11-2006, 17:23

Podobnie jak w czwartek ostatnia sesja tygodnia przyniosła spadki głównych indeksów giełdowych na GPW. WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,27 i 0,47 procent, przy obrotach, które nie przekroczyły 1,5 miliarda złotych.

Podobnie jak w czwartek ostatnia sesja tygodnia przyniosła spadki głównych indeksów giełdowych na GPW. WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,27 i 0,47 procent, przy obrotach, które nie przekroczyły 1,5 miliarda złotych.

Ponownie lepiej na tym tle wypadły barometry akcji spółek o średniej i małej kapitalizacji MIDWIG oraz WIRR, które zyskały odpowiednio 0,44 oraz 1,21 procent. Spadek zainteresowania akcjami największych spółek, a w efekcie ich słabsze zachowanie były z jednej strony efektem ograniczonej aktywności zagranicznych podmiotów w związku z trwającym w USA „długim weekendem’, jak również wyraźną przeceną akcji na rynkach europejskich, do której doszło w związku z osłabieniem amerykańskiej waluty wobec euro i złotego.

Negatywna zmiana parytetu dla europejskich eksporterów odbiła się na notowaniach na parkietach m.in. w Niemczech, Anglii i Francji. W Warszawie wyraźnie straciły walory TPSA, PKO BP, PGNiG oraz BZWBK. Rosnące ceny surowców nie pomogły tym razem akcjom PKNOrlen, KGHM i Lotosu, które nie pomogły głównymi indeksom zakończyć sesji po dodatniej stronie.

Hitem dnia okazały się akcje Suwar, których kurs poszybował w górę o 103 procent po tym jak NFI Midas, kontrolowany przez R.Karkosika wezwała do sprzedaży akcji spółki po 38,06 zł. Wyraźnie wzrosły też kursy Elektromontażu Eksport i Warszawa, Strzelca, PPWK, Polnordu oraz Dudy, której kurs rósł kolejną sesję po tym jak spółka zapowiedziała kolejne akwizycje. Sesja nie wniosła zbyt wiele nowego do obrazu rynku, który zmęczony dynamicznym wzrostem z pierwszej połowy tygodnia, wszedł w korektę. Mimo relatywnie już wysokich cen w segmencie akcji o mniejszej kapitalizacji, papiery blue-chip-ów wciąż dysponują potencjałem do wzrostu, przez co szanse na wzrosty w nadchodzącym tygodniu wciąż wydają się całkiem realne.

Paweł Kubiak

makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Akcje , PO , Rynek

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Kontynuacja spadków