DM BZWBK: Korekta wzrostów GPW na koniec miesiąca

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 31-08-2006, 17:33

Ostatnie sierpniowe notowania przyniosły korektę ostatnich dwóch wzrostowych sesji. Rynek zakończyły miesiąc w kiepskim stylu, do czego nie pierwszy raz z resztą rękę przyłożyły fundusze arbitrażowe demolując karnety po stronie kupna.

Ostatnie sierpniowe notowania przyniosły korektę ostatnich dwóch wzrostowych sesji. Rynek zakończyły miesiąc w kiepskim stylu, do czego nie pierwszy raz z resztą rękę przyłożyły fundusze arbitrażowe demolując karnety po stronie kupna.

Poranny optymizm i zdecydowanie zakupy akcji największych spółek zastąpiła w popołudniowej części sesji agresja podaży wywołana nieoczekiwaną ucieczką kupujących. W efekcie WIG20 zakończył sesję niewiele powyżej sesyjnego minimum tracąc 1,34 procent. Poziom obrotu utrzymał się na środowym, względnie wysokim poziomie co nie jest do końca pozytywną informacją. Warszawskiej giełdzie nie pomógł spokojny przebieg sesji na innych europejskich parkietach, gdzie zmiany indeksów okazały się niezbyt duże. Silną przeceną zakończyły dzień pozostające wciąż pod silną presją sprzedających papiery PKNOrlen. Równie słabo zamknięto notowania w przypadku KGHM, Pekao, BZWBK, Lotosu, Prokomu i PGNiG. Przecenie zdołały oprzeć się za to walory spółek medialnych Agory i TVN, jak również BPH oraz Netii. Mimo, iż barometr największych spółek nie zdołał zaatakować technicznego oporu na poziomie 3053 punktów, a w wyniku cofnięcia zakończył sesję na poziomie 2961 punktów, szanse na ciąg dalszy wzrostów są zachowane. Kontynuacją odbicia stanie pod znakiem zapytania w przypadku spadku indeksu poniżej 2940 punktów, co może oznaczać konieczność testowania poniedziałkowych dołków na poziomie 2862 punktów. Szukanie okazji wybicia rynku z trwającej konsolidacji zarówno górą jak i dołem okazują się bez uczestnictwa większego kapitału jak na razie bezskuteczne.

Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Korekta wzrostów GPW na koniec miesiąca