DM BZWBK: na GPW ciągle bez zmian

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 07-10-2002, 19:10

Dzisiejsza sesja znowu niewiele różniła się od kilkunastu poprzednich. Po słabym zakończeniu w piątek handlu na giełdach amerykańskich i osiągnięciu najniższej od 19 lat wartości japońskiego indeksu Nikkei warszawska giełda rozpoczęła w nowym tygodniu handel od 1% spadku. Dość energiczna wyprzedaż zepchnęła jednak w ciągu kilkudziesięciu minut indeks do poziomu 1034 pkt tj o 1,7% poniżej piątkowego zamknięcia. Później było już coraz lepiej jeśli tak można nazwać systematyczne odrabianie strat, co jednak nie zdołało wyprowadzić indeksów i kursów większości akcji w strefę wartości dodatnich. Generalnie nadal widać sporą niepewność wśród inwestorów. Spowodowane jest to przede wszystkim obawami o stan gospodarki światowej i bezpośrednią bliskością technicznego wsparcia na WIG20, którego przełamanie może spowodować gwałtowniejszą wyprzedaż graczy posiłkujących się analizą techniczną. Z drugiej jednak strony brak jest jakiejkolwiek paniki, co może świadczyć o tym , iż akcje skupione są obecnie w silnych rękach.

Do najsłabszych dzisiaj spółek z pewnością należała TPSA. Jej kurs momentami spadał do 11,15 po odtajnieniu rekomendacji „sprzedaj” wydanej przez jeden z zachodnich domów inwestycyjnych. Dość mocno spadała też cena KGM. Przyczyną są prawdopodobnie spadające ceny surowca na rynkach światowych, które pod znakiem zapytania stawiają deklarowaną niedawno przez zarząd możliwość podwyższenia tegorocznych prognoz wyników finansowych. Słabo, może z wyjątkiem BPH-PBK spisywały się dzisiaj banki. Liderem spadków był bez wątpienia Kredyt Bank, który stracił ponad 8% po opublikowaniu informacji o utworzeniu ogromnych. Spowoduje to wygenerowanie 200 mln straty na koniec roku. Przez całą sesję trwała wyprzedaż Pekao, choć tu spadek wyniósł zaledwie 1,2%.

Tomasz Leśniewski, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: na GPW ciągle bez zmian