DM BZWBK: na GPW dominują mieszane nastroje

Marek Druś
07-02-2002, 09:21

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem wartości indeksów, WIG zyskał 0,5%, natomiast WIG-20 0,7%. Zwyżkowała przeważająca liczba spółek, co stanowi potwierdzenie wzrostu indeksów, jednakże w dalszym ciągu na rynku panuje dość spora niepewność. Osobiście traktuję wczorajszy wzrost jako ruch powrotny do przełamanego wcześniej wsparcia na 1.395 pkt., które obecnie winno stanowić opór dla wzrostów. Kolejne wsparcia można wyznaczyć na 1.350 pkt., a następne w okolicach 1.300 pkt. Sygnałem powrotu do wzrostów będzie zamknięcie luki w przedziale 1.416-1.419 pkt.

Wczoraj najlepsze wrażenie sprawiały akcje spółek komputerowych, które wyraźnie odreagowały wcześniejszy spadek. Softbank zyskał prawie 4%, Prokom ponad 3,2%, a Comarch i Computerland ponad 2%. Słabiej natomiast wiodło się walorom Orbisu i PKN Orlen, które straciły odpowiednio 3 i 1,3%. W ciekawym miejscu znajduje się TP S.A., która co prawda naruszyła linie trendu wzrostowego, zapoczątkowanego na początku października ub., jednakże w końcowej fazie sesji zdołała odrobić wcześniejsze straty i zamknąć się na niewielkim wzroście.

Dzisiaj pod presją sprzedających może się znaleźć KGHM po informacjach o utworzeniu kolejnych rezerw oraz wypowiedzi szefa największego związku zawodowego spółki Ryszarda Zbrzyznego o możliwej utracie płynności finansowej spółki. Kurs spółki zachowuje się na ostatnich sesjach relatywnie lepiej niż cały rynek, jednakże spadek poniżej 16 zł może zapowiadać silniejszy ruch korekcyjny.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: na GPW dominują mieszane nastroje