DM BZWBK: na GPW możliwe dalsze pogorszenie nastrojów

28-03-2007, 17:23

W trakcie środowej sesji na GPW nie udało się utrzymać indeksów na wtorkowych poziomach. Obawy o kondycję amerykanskiej gospodarki po raz kolejny położyły się cieniem na wszystkich światowych parkietach, przez co do początku dnia w Warszawie inicjatywa należała do strony podażowej.

Ostatecznie przy dużym obrocie, który na całym rynku przekroczył 2,2 miliarda złotych, WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,63 i 1,09 procent. Lepiej na tym tle wypały barometry akcji spółek o średniej i mnijszej kapitalziacji mWIG40 i sWIG80, które finiszował na symbolicznych plusach.

Nagatywne wrażenie robiły silnie zniżkujące całe notowania walory KGHM i TPSA, do których w ostatniej fazie sesji dołączyły kursy akcji największych banków. Nielicznymi pozytywnymi wyjątkami okazały się korzystajace z wyższych cen ropy naftowej PKNOrlen oraz Lotos, których notowania skutecznie opierały się dzisiejszym negatywnym nastrojom.

W gronie spółek o mniejszej kapitalizacji na uwagę zasłużyły walory BBI Development, które po opublikowaniu pierwszej w historii rekomendacji zwyzkiowały przy zwiekszonych obrotach o ponad dziesięć procent. Jeszcze wiecej, bo ponad 30 prcoent, zyskały akcje Polnordu po infoirmacji ze Prokom przekaże deweloperowi sporą nieruchomość w Wilanowie.

Negatywne rozpoczecie sesji za oceanem po kolejnych słabszych danych makro sugeruje że jutrzejszą sesje, przynajmniej w początkowej fazie, również zdominuja sprzedający.

Paweł Kubiak
makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / DM BZWBK: na GPW możliwe dalsze pogorszenie nastrojów