Czytasz dzięki

DM BZWBK: Na GPW przeważały niewielkie zmiany kursów

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 24-08-2005, 17:13

Kolejna sesja w Warszawie przypominała swoim przebiegiem wcześniejsze dwie, kiedy rynek poruszał się w wąskim zakresie wahań, a z parkietu poza końcem i początkiem notowań wiało nudą.

Kolejna sesja w Warszawie przypominała swoim przebiegiem wcześniejsze dwie, kiedy rynek poruszał się w wąskim zakresie wahań, a z parkietu poza końcem i początkiem notowań wiało nudą. Po zakończonym okresie publikacji wyników zarządzający najwyraźniej skorzystali z okazji i udali się na urlopy przed gorąco zapowiadającym się wrześniem z racji wyborów parlamentarnych oraz oferty pierwotnej PGNiG. Z końcem dnia indeksy WIG i WIG20 uległy symbolicznej przecenie tracąc odpowiednio 0,03 i 0,06 procent przy jednak tym razem już znaczącym wzroście obrotów do 640 milionów złotych.

Ponownie w skutek wstrzemięźliwej postawy strony popytowej rynek osuwał się przez większość dnia, odrabiając nieznacznie straty w ostatniej fazie notowań. Zmiana kursów największych spółek na koniec dnia okazała się znikoma i nie przekroczyła jednego procenta. Obrót skoncentrował się na walorach PKNOrlen, którego wartość osiągnęła niemal jedną trzecią ogółu. Znacząco skromniej było już w przypadku handlu na walorach Pekao, KGHM, PKO BP i TPSA. Kolejny dzień ożywiona wymiana utrzymywała się na akcjach Lotosu, które w połowie września zasilą WIG20. Obawy o rozwój UMTS i potrzebne spore nakłady finansowe na jej rozwój przyczyniły się do dawno nie notowanej przeceny Netii, która straciła na wartości prawie cztery procent. Wartość obrotu na sesji podniosły również umówione spore transakcje akcjami m.in. Dworów i Computerlandu, który rozpoczyna odreagowanie po ostatniej głębszej przecenie.

Po sesji ze wzrostów mogli się cieszyć posiadacze TVN, Budimeksu, Dudy, Farmacolu i Lenteksu. Z kolei trzeci dzień z rzędu korygował się kurs CCC. Mocniej na wartości straciły również Stalexport, Elektrobudowa, Impel i Hygienika. O ile wzrosty z początku sesji uda się indeksom w USA utrzymać, początek czwartkowej sesji w Warszawie powinien przynieść wzrost indeksów.

Paweł Kubiak

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane