DM BZWBK: na GPW trzeci wzrost z rzędu

Dom Maklerski BZ WBK SA
22-11-2006, 17:16

Trzecia w tym tygodniu sesja przyniosła trzeci z rzędu wzrost indeksów na GPW. Na wartości zyskały wszystkie barometry warszawskiego parkietu, przy czym najwięcej, bo 1,85 procent WIG20. Udanie finiszował również WIG (1,47%), który zbliżył się na niespełna jeden procent do symbolicznego poziomu 50.

Trzecia w tym tygodniu sesja przyniosła trzeci z rzędu wzrost indeksów na GPW. Na wartości zyskały wszystkie barometry warszawskiego parkietu, przy czym najwięcej, bo 1,85 procent WIG20. Udanie finiszował również WIG (1,47%), który zbliżył się na niespełna jeden procent do symbolicznego poziomu 50.000 punktów, która to bariera została przebita na krótko w trakcie sesji 9 listopada.

Wzrostowi rynku towarzyszył wyższy obrót, który przekroczył 2 miliardy złotych, co potwierdza zainteresowanie naszymi akcjami również zagranicznych inwestorów. Dokonywane przez nich zakupy koncentrowały się tym razem głównie na walorach PKO BP (3,5%), w przypadku których wartość obrotu przekroczyła 300 milionów złotych. Ponadto aktywna wymiana odbywała się w przypadku KGHM (3,9%) oraz Pekao (2,5%), które to kontynuowały odreagowanie ostatniej wyraźnej przeceny. Wartość obrotu przekroczyła barierę 100 milionów złotych jeszcze w przypadku TPSA (1,4%), PKNOrlen (0,8%) oraz BZWBK (2,3%). Na symbolicznym spadku notowania zakończyły walory Biotonu, wciąż nie mogące sobie poradzić z podażą, wywołaną publikacją wyników kwartalnych i obniżką prognoz. Rekordzistą środowej sesji został Centrostal Gdańsk, którego kurs spekulacja graczy wyciągnęła siedemdziesiąt procent powyżej ceny zamknięcia z wtorku, po tym jak spółka zapowiedziała ambitne plany przejęć. Wzrosty kontynuowały również między innymi akcje Kopeksu oraz Ganta, a także02 i 07NFI. Informacja o udanym wezwaniu na akcje Polmosu Lubin (-2,7%), wywołała negatywną reakcję tych, którzy na wezwanie nie odpowiedzieli.

Pozytywny wydźwięk sesji pozwala zakładać kontynuacje wzrostów na kolejnych sesjach i przynajmniej próbę sforsowania maksimów z początku listopada. Ewentualną przeszkodą może być tutaj jednak obniżona aktywność zagranicznych inwestorów z powodu czwartkowego święta i zamknięcia giełd amerykańskich.

Paweł Kubiak, makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: na GPW trzeci wzrost z rzędu