DM BZWBK: Na parkiecie dominowali kupujący

Dom Maklerski BZ WBK SA
07-11-2006, 17:37

Dzisiejsza sesja zakończyła się kolejnym wzrostem głównych indeksów. Kupujący dominowali na rynku od samego otwarcia, a moment słabości miał miejsce jedynie w drugiej części sesji.

Dzisiejsza sesja zakończyła się kolejnym wzrostem głównych indeksów. Kupujący dominowali na rynku od samego otwarcia, a moment słabości miał miejsce jedynie w drugiej części sesji.

Tym nie mniej pozytywne rozpoczęcie sesji w Stanach Zjednoczonych przywróciło wiarę polskim inwestorom. Wymowa dzisiejszej sesji jest pozytywna bowiem, większość indeksów zdołała zaliczyć nowe rekordowe poziomy, jedynie WIG-20 zachowuje się pod tym względem relatywnie słabiej. Obroty na dzisiejszej sesji były jeszcze wyższe niż na sesji poniedziałkowej, gdzie spodziewano się znacznie wyższego poziomu obrotu, w korespondencji z wprowadzeniem akcji pracowniczych PKO BP. Na dzisiejszej sesji aktywność inwestorów okazała wyższa, a do pozytywnej aury na rynku w największym stopniu przyczyniły się akcje największych spółek, gdzie wyróżniały się właśnie PKO BP oraz TP S.A. Obie spółki kontynuowały niezwykle pomyślną passę zainicjowaną przez publikację wyników finansowych za 3 kw. br. Z podobnego względu silny wzrost na dzisiejszej sesji odnotowały akcje Agory, która podrożała najbardziej z dużych spółek, bo o ponad 7%. Przed sesją spółka podzieliła się z inwestorami swoimi dokonaniami i mimo, iż nie był to dobry kwartał (pełna kurtuazja) dla spółki, to oczekiwania analityków spoczywały na znacznie niższych poziomach, co z kolei stało się bodźcem do zakupów po otwarciu. Silnie zwyżkowały również walory TVN, który ma podać swoje wyniki jutro, co wynika prawdopodobnie z docierających na rynek informacji o rosnącej oglądalności programów stacji. Kilka spółek zachowało się słabiej, a w tym gronie ponownie znalazły się akcje spółek paliwowych, oraz silnie drożejącego w poniedziałek Biotonu oraz Netii. Na całym rynku najbardziej podrożał Atlantis, który zdrożał o 30%, natomiast najbardziej spadły walory Elzabu (-8%). Początek tygodnia należy ocenić jako wyjątkowo udany, co z kolei sugeruje dalsze wzrosty. Tym nie mniej mam wrażenie, dalsze wzrosty będą napotykały na coraz większą podaż.

Tomasz Jerzyk

Analityk

DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: Na parkiecie dominowali kupujący