DM BZWBK obniża ocenę dla ING BSK, prognozy dla BHW i wycenę BRE

Przemek Barankiewicz
06-03-2003, 15:28

Wyniki banków w IV kwartale 2002 r. rozczarowały analityków DM BZ WBK. W raportach z marca specjaliści obniżyli rekomendację dla ING BSK z TRZYMAJ do REDUKU z ceną docelową 300 zł. DM BZ WBK podtrzymał rekomendacje TRZYMAJ dla Banku Handlowego i BRE, ale obniżyła cenę docelową dla BRE z 85 do 73 zł i zredukowała prognozy wyników Banku Handlowego na ten i przyszły rok.

Wyniki ING BSK osłabiły wysokie rezerwy i niskie przychody. W tym roku rezultaty powinny być lepsze, ale kurs akcji ucierpi ze względu na potencjalną podaż ze strony ING, które prawdopodobnie sprzeda 12,6 proc. kapitału ING BSK w II połowie roku. Zdaniem DM BZ WBK, potencjalna cena sprzedaży to 300 zł (cena z ostatniego wezwania pomniejszona o otrzymane dywidendy). Taką też analitycy ustalili cenę docelową akcji spółki.

Równie słabe wyniki w IV kwartale podał Bank Handlowy. To skłoniło analityków do zdecydowanej obniżki prognozy zysku netto dla spółki: z 556 do 365 mln zł w 2003 r i z 657 do 401 mln zł w 2003 r. DM Millennium zwrócił uwagę, że bank mógłby bez problemu wypłacić 10-15 zł specjalnej dywidendy, bo jest przekapitalizowany.

Rok 2003 zapowiada się lepiej dla BRE Banku niż ostatnie 12 miesięcy. Wiele zależy także od koniunktury gospodarczej. DM BZ WBK oczekuje 102 mln zł zysku netto banku, niższych rezerw, lepszych wyników na działalności podstawowej, finalizacji sprzedaży akcji Elektrimu. Trudno będzie za to zyskownie sprzedaż część akcji PTE Skarbiec Emerytura i akcji ITI.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK obniża ocenę dla ING BSK, prognozy dla BHW i wycenę BRE