DM BZWBK: oporem dla WIG20 jest 1450 punktów

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 14-08-2003, 09:26

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, WIG stracił 0,2%, natomiast WIG-20 0,4%. Po wysokim otwarciu inwestorzy przystąpili do realizacji zysków, w efekcie na wykresach świecowych indeksów ponownie ukształtowały się negatywne formacje, mogące stanowić zapowiedź odwrócenia trendu. Tym niemniej, jak do tej pory podobne formacje były szybko negowane, a indeksy osiągały nowe maksima. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce na sesji piątkowej.

WIG-20 dotarł po otwarciu w okolice oporu wynikającego z maksimum ze stycznia 2002 na 1.463 pkt. Osiągnięcie powyższego poziomu stało się bodźcem do sprzedaży akcji. Zamknięcie nastąpiło w pobliżu dziennego minimum, a poziom 1.435 pkt. stanowi najbliższe wsparcie dla indeksu. Jego przełamanie winno zapowiadać test wsparcia wynikającego z ostatniej luki na poziomie 1.416-21 pkt. W moim odczuciu dopiero zamknięcie luki będzie sygnałem wskazującym na pogorszenie wskazań technicznych dla rynku. Oporem dla indeksu jest strefa 1.450-52 pkt. Przebicie tego poziomu winno zapowiadać atak na szczyt na 1.464 pkt. Kolejnym oporem jest 1.483 pkt.

Po wczorajszej sesji pozytywne wrażenie pozostawiły akcje dużych banków, Kęt oraz KGHM. Nowe maksimum ustanowiły walory Kęt, BPH PBK oraz KGHM. Negatywnie zachowały się walory Softbanku, które straciły ponad 5%, a spółka przełamała wsparcie wynikające z linii trendu wzrostowego na 23 zł. Spadek powiązałbym ze słabymi wynikami spółki za II kw.br. Wsparciem dla spółki jest obecnie 20,80 zł. Ponadto duże rozchwianie miało miejsce na walorach Netii, kurs otworzył się na wysokim poziomie 4,30 zł a sesję zakończył na 3,95 zł.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu