DM BZWBK: Optimus - spółka dnia

opublikowano: 19-01-2007, 10:14

Kurs spółki znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, jednakże na ostatnich sesjach wydarzyły się dość ciekawe rzeczy na wykresie spółki.

Kurs spółki znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym, jednakże na ostatnich sesjach wydarzyły się dość ciekawe rzeczy na wykresie spółki.

Papier odnotował spadek do dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego na 3,95 zł i na tym poziomie pojawił się popyt na akcje spółki. Na wczorajszej sesji przebita została linia przyspieszonego trendu spadkowego, co z kolei sugeruje możliwość odwrócenia trendu na akcjach spółki.

Najbliższy opór znajduje się na wczorajszym maksimum na 5,06 zł, a w razie przebicia tego poziomu oczekiwałbym na test oporu na 5,40 zł, który wynika z lokalnego dna z 2002 r. Przebicie tego poziomu będzie sugerowało wzrost do 6,35 lub w bardziej optymistycznym wariancie do 9,20 zł, gdzie znajduje się linia średnioterminowego trendu spadkowego. Najbliższe wsparcie to 4,75 zł, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na 4,52 oraz 4,37 zł. Kolejne wsparcie wytycza poziom 3,95 zł.

Tomasz Jerzyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane